Gram Altın, Dolar’daki toparlanma ve Doğu Akdeniz’deki jeopolitik risklerden nasıl etkilenecek? Açıklandı!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Salı günü açıklanan ekonomik veriler sonrası kurda yukarı yönlü sınırlı hareketlere ek olarak, Ons Altın’a olan talebe paralel olarak Gram Altın’ında yukarı yönlü hareketleri takip edilmişti. Haftanın üçüncü işlem gününde ise Dolar’daki toparlanma ve Doğu Akdeniz’de devam eden jeopolitik riskler ile kurda yukarı yönlü hareketler devam ederken, risk iştahındaki ve Dolar endeksindeki toparlamanın Ons Altın’ı baskılaması ile Gram Altın’da aşağı yönlü hareketlerin sürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 459 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 457 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 461, 463 ve 466 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 457, 454 ve 451 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster