Cuma, Şubat 26, 2021

Görünürde Sonu Yok: Rekor Kıran Bitcoin için sırada ne var ?

Bitcoin fiyatı, son birkaç aydır rekor bir rekor kırarak mutlak bir düşüş yaşadı. Haftalarca, son döngünün zirvesinin iki katından fazla bir seviyede konsolide ettikten sonra, Bitcoin yeni zirveler yapmaya geri döndü ve şimdi on yıldan uzun süredir ilk kez 50.000 dolardan işlem görüyor.

Ancak 50.000 dolara dokunduktan hemen sonra satış emirleri tetiklenmeye başladı. İlk red, psikolojik direnç seviyesinin kırılması zor bir direnç olabileceğini düşündürebilir. İlk kripto para biriminin bu kadar önemli bir seviyeye ulaşmasıyla, önümüzdeki günlerde neler olabileceğini kestirmek zorlaşıyor.

Epic Rally Devam Ederken Bitcoin 50.000 Dolara Patladı

Bitcoin dün akşam saatlerinde anlık olarak ilk kez 50.000 $ ‘ın üzerine çıktı. Fiyat hareketi Bitcoin’i 50.000 $ ‘ın birkaç yüz dolar üzerine çıkardığında, Bitcoin’i 2.000 $’ lık düşüşle 48.500 $ ‘a göndermek için yeterli satış emri tetiklendi, ki 48.500 $ şimdilik sağlam bir destek gibi görünüyor.

bitcoin btc piyasası 50000 50 bin

Anissimov, yüksek fiyatlara rağmen yükselen ivmenin sebebinin “kurumsal Talep” olduğunu söylüyor. Anissimov, “Amerikan milletvekilleri ve bölgesel politikacılardan gelen yasal girişimlerin” bir bütün olarak kripto para birimlerinin benimsenmesi üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu da ekliyor.

Ancak bugünlerde talep sadece bu yatırımcı kategorilerinden gelmiyor. Müzisyenler, oyuncular ve sporcular gibi ünlüler, Jack Dorsey ve Michael Saylor gibi CEO’larla birlikte varlık sınıfına destek veriyor. Bu rakamların etkisi, özellikle Dogecoin’i çevreleyen kripto alanında perakende ilgisini yeniden canlandırdı.

Bitcoin’in ileriki zamanlarda nereye gidebileceği düşünüldüğünde, Zincir içi ölçümler kripto varlığın yükseliş eğilimi içinde olduğunu göstermeye devam ediyor. Borsalarda tutulan BTC gün geçtikçe düşerken 1000 Bitcoin veya daha fazlasını tutan adreslerin artışı parabolik hale geldi. Sermayeyi, kenara atılmış ve kriptoya akmaya hazır bir stabilcoin deniziyle desteklemek, yükseliş trendini bir süre daha tırmandırmaya devam edebilir.

bitcoin btc piyasası

Bitcoin için düşüş sinyalleri etkili değil, ancak şu anda satış emirlerinin olmamasına rağmen 50.000 $ kar almak için çekici bir seviye olabilir. Son birkaç ay boyunca öne çıkan Coinbase “primi” azaldı ve bu durum spot satın alma gücünün zayıflamaya başladığını gösteriyor.

Bitcoin 50.000 $ ‘ı geçer ve 1 trilyon $’ lık piyasa değerine ulaşabilirse, yakında bir sermaye seli gelebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,700.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98