Salı, Ocak 26, 2021

Google Trend Duyarlılığı Düşüyor, Bitcoin’de düşüşü Takip Edecek mi?

Yeni yıla 30.000 $ ‘ın altında başladıktan sonra Bitcoin 40.000 $’ ın üzerinde ve bir yıldan kısa bir süre önce 4.000 $ ‘ın altında işlem görüyor. Varlığın yörüngesi “sadece yukarı” oldu, ancak Google’ın ilk kripto para biriminin çökmesine yönelik arama eğilimleri, yükseliş eğiliminin yakında yükseleceğinin bir işareti olabilir mi?

Tüm Dünyada Trend Olan Durdurulamaz Bitcoin Boğa Koşusu

Dünya, en son Bitcoin rallisinin ortaya çıkmasını izliyor. Tek bir yıl içinde 4.000 doların altından 40.000 doların üzerine çıkmak basit bir başarı değildir ve 500 milyar doların üzerinde sermaye akışını gerektirmiştir.

Kurumlar token başına on binleri aşmaktan çok mutlu oldu ve bu sefer normal Jo’lardan ünlülere kadar herkes FOMO’ya dahil edildi.

2019 boyunca ve 2020’nin başlarında, bir boğa piyasasının başlayıp başlamadığını deşifre etmek için kullanılan bir işaret analisti, Google Trendler’e bakmak ve düşüşleri Bitcoin ateşinin geçmiş örnekleriyle karşılaştırmaktı.

Kripto para birimi sert bir şekilde yükselmeye başladığından sadece son birkaç ay içinde, dün gece bile Twitter’da BTC başına 40.000 doların üzerine çıktıktan sonra trend oldu. Ve Google Trendler’de iyi performans gösterirken, son zamanlarda trend düşmeye başladı.

bitcoin google trendleri

Google Trends, yetkili bir finansal analist ve kripto yatırım yöneticisinin iddia ettiği gibi “fakir adamın duyarlılık göstergesi” midir?

Google Arama İlgisinin Azalması Bir Düzeltmenin Geleceğinin Bir İşareti Olabilir mi?

Cane Island Global Macro’dan Timothy Peterson, Google Trendler’deki düşüş eğilimiyle birlikte Bitcoin fiyatı yakında takip edecek.

Kripto para, tarihsel olarak en güçlü ikinci yükseliş trendini yaşadı ve varlığı haritaya ilk sıraya koyan 2017’yi kolayca ezdi.

bitcoin google trendleri

En son ralli, 2017’nin yapabileceklerini gölgede bırakma potansiyeline sahip ve o yıl şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyesini ikiye katladı. Kısa vadeli eğilim bozulsa bile, uzun vadeli eğilim hala yukarı doğru işaret ediyor.

Ayrıca Peterson’un tanıdığı Google Trendler dökümünde daha fazlası da olabilir. Google’ı bir duyarlılık barometresi olarak kullanmak zamanla gittikçe daha az etkili hale gelecektir. Neden? Çünkü gittikçe daha fazla insan Bitcoin’in ne olduğunu ve ne anlama geldiğini tam olarak bildikçe, onunla ilgili bilgi aramaya daha az ihtiyaç var.

İnsanlar artık “e-posta nasıl gönderilir” gibi terimler aramadıkları için, e-postanın aniden öldüğü anlamına gelmez. Bir noktada, teknoloji ve teknoloji hakkında yeni bilgiler öğrenme arayışı birbirinden ayrılır ve asla geriye bakmaz.

Bu noktada, teknoloji, uzun vadeli kalıcı bir güce sahip olacak kadar yaygın bir şekilde benimsenmiş olacaktır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,093.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34