Pazartesi, Mart 1, 2021

Google, Robinhood hakkındaki olumsuz yorumları sildi!

Google’ın, Robinhood’ın yakın zamanda patlayan GameStop gibi hisse senetlerini satın almayı bırakmasının ardından Google Play Store’daki platformla ilgili binlerce olumsuz yorumu sildiği iddia edildi.

Finans analisti Bay Whale, 28 Ocak tarihli yazısında Google’ın Robinhood ile ilgili 120 bin olumsuz yorumu kaldırarak başvuru puanını 1 puandan 4 puana yükselttiğini belirtti.

Google, App Store’da RobinHood’un 120.000’den fazla olumsuz incelemesini kaldırdı.

“Ekran görüntüsü öğlen ve şimdi”

– Bay Balina (@CryptoWhale) 

Google, teknoloji haber sitesi The Verge’ye yaptığı açıklamada, kararın Google Play Store politikalarını ihlal ederek verildiğini iddia ederek iddiaları doğruladı.

Teknoloji devi, Google politikalarının, uygulama puanlarını değiştirmeyi amaçlayan incelemeleri açıkça yasakladığını söyledi. Google, derecelendirmelerdeki ve incelemelerdeki politika ihlallerini tespit etmek için “insan zekasını makine öğrenimi ile birleştiren” bir sisteme sahip olduğunu öne sürdü. Şirketlerin incelemeleri silme yetkisi yoktur.

Robinhood, Google Play Store’da çevirinin yayınlandığı tarihte yaklaşık 177.000 yorum ve 4.2 puan derecesine sahip.

Robinhood 28 Ocak’ta GameStop ve AMC gibi hisse senetlerinin alımını durdurarak büyük tepki çekti. GameStop hisseleri, Melvin Capital gibi hedge fonların kısa pozisyon satışlarına yanıt olarak Reddit’in WallStreetBets grubu tarafından başlatılan hamle sonucunda büyük bir artış gördü. .

Robinhood ve Dogecoin (DOGE) olduğu iddia edilen hisse senetleri ayrıca ticareti durdurdu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,299.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98