GOODY, KOZAA, ENKAI Hisse Yorumları ve Hisse Önerileri – (10.09.2020)

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne yatay başlangıç yapan BIST-100 endeksi günü %0,93 düşüşle 1.099,68’den kapattı. Endeks kısa vadeli düşüş trendini yükselen işlem miktarı ile yukarı kırarak günü kapattı. Endeks kısa vadede 1.090 üzerinde tutundukça geri çekilmeler olsa da yükselişini 1.125 seviyesi ilk hedef olmak üzere 1.140-1.143 aralığına doğru devam ettirmesi beklenmektedir.

Kısa vadeli göstergelerdeki pozitif eğilimin güçlenmesi ve orta vadeli göstergelerden MACD’ın Al konumuna geçmesi endekste geri çekilmelerin alım fırsatı olarak kullanılarak yükselişin güçleneceğine işaret etmektedir. İşlem miktarındaki artış da yükselişin devam edeceği beklentisini destekliyor. Endeksin 1.090 altında kapanış yapması durumunda ise endekste bir boğa tuzağı görüntüsü oluşması ve düşüşün ilk hedef 200 GHO’nın geçtiği 1.076 olmak üzere devam etmesi beklenir. Kısa vadede 1.093 ve altına gerilemeler alım fırsatı, 1.125 ve üzerine yükselişler ise trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması beklenmektedir.

GOODY, KOZAA, ENKAI

şeker yatırım hisse önerileri 10.09.2020

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için değerli, yorum bırakmayı unutmayın!x
()
x