Pazartesi, Ocak 18, 2021

Goldman Sachs: “Bitcoin olgunluğa doğru ilerliyor”

Goldman Sachs Küresel Emtia Araştırma Başkanı Jeffrey R. Currie, on yıllık aşırı fiyat dalgalanmasının ardından Bitcoin (BTC) nihayet bir varlık sınıfı olarak olgunlaşmaya başladığını söyledi.

Currie, CNBC ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in etkileyici performansının kurumsal yatırımcıların dikkatini çektiğini, ancak akıllı yatırımcıların hala pazarın küçük bir bölümünü oluşturduğunu söyledi. Currie, Bitcoin’in istikrarlı bir varlık olması ve geçen Pazar görülen türden çökmelerden kaçınması için bu tür yatırımcıların sektöre akın etmesi gerektiğini öne sürdü.

“Pazarın daha da olgunlaşmaya başladığını düşünüyorum. Dalgalanma ve bununla ilişkili riskler, yükselen varlıklarda yaygındır ”diye ekledi:

“Piyasayı istikrara kavuşturmanın anahtarı, kurumsal yatırımcıların katılımını artırmaktır ve şu anda orantılı olarak çok küçükler. Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin piyasasının yaklaşık yüzde 1’ini oluşturuyor.”

Wall Street’in bazı büyük isimleri geçen yıl Bitcoin’i desteklediklerini açıkladı. Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi efsanevi yatırımcılar zaten BTC’ye yatırım yaparken, MassMutual ve Ruffer Investment Company gibi şirketler de Bitcoin satın aldı.

Geçen ay, Anthony Scaramucci’nin hedge fonu SkyBridge Capital, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Yeni bir Bitcoin fonu başlatma komisyonu.

Ayrıca MicroStrategy, Grayscale, PayPal ve Square gibi şirketler de BTC’ye yoğun bir şekilde yatırım yaptı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,390.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18