Salı, Mart 2, 2021

Goldman Sachs, Bitcoin, Ethereum ve dijital varlıkları araştırıyor

Goldman Sachs, dijital varlık saklama durumunu keşfetmek için bilgi talebi belgeleri yayınlar. Goldman Sachs’ın dijital varlık saklama stratejisi, stabilcoinleri ve muhtemelen Bitcoin ve Ethereum’u hedefliyor.

Bir Coindesk raporu, Goldman Sachs’ın Bitcoin ve Ethereum’u içerebilecek dijital varlıkların sorumlusu olma planlarını ortaya koyuyor. Rapor, Goldman Sachs içindeki bir kaynağa atıfta bulunuyor. Kaynak, Goldman Sachs’ın girişiminin yakında ortaya çıkacağını belirtti.

Bankacılık kurumu bir Bilgi Talebi (RFI) belgesi yayınladı. Rapora göre, belge geçen yılın son çeyreğinde “en az bir tanınmış kripto sorumlusuna” gönderildi. Alıntı yapılan kaynak şunları söyledi:

JPMorgan gibi, biz de dijital velayete bakan bir RFI yayınladık. Dijital velayeti kapsamlı bir şekilde araştırıyor ve bir sonraki adımın ne olduğuna karar veriyoruz.

Bankacılık kurumu, dijital varlık saklama için “geniş” bir strateji getirmeyi keşfediyor olacak. Bu özellikle stabilcoin’e yöneliktir. Strateji, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC) bir kararından sonra oluşmaya başlayacaktı. OCC, 2020’nin ortalarında bankaların kripto para birimi ve dijital varlıkların koruyucusu olmalarına izin verdi.

Bu önlem, işlemlerin halka açık bir blok zincirinde gerçekleştirilmesine izin veren bir başkasıyla birlikte geldi. Her ikisi de kripto piyasası için oldukça boğa olarak görülüyor. Goldman Sachs, JPMorgan ve diğer oyunculara ayak uydurmak için bu önlemlere tepki veriyor gibi görünüyor.

Goldman Sachs Coinbase ile mi çalışacak?

Raporun da belirttiği gibi, Anchorage, dijital bir ulusal banka olmak ve bir saklama kuruluşu olarak nitelendirilmek için OCC’den şartlı onay aldı. Bu anlamda, Anchorage diğer büyük oyuncuları kendine çekerek bir endüstri lideri olabilir. Şirketin başkanı Diogo Mónica geçtiğimiz günlerde yatırımcıları kripto alanına çekmek için çaba sarf ettiklerini açıkladı. Mónica, daha fazla benimsenmesi için düşük riskli bir ürün sunmaları gerektiğine inanıyor.

JPMorgan, Goldman Sachs ve CitiBank’ın kripto endüstrisine olası katılımı hakkında Anchorage’ın başkanı “tüm bu adamlarla konuşuyoruz” dedi.

Son olarak, Goldman Sachs’ın sunmaya çalışacağı hizmet ve ürünlerin Coinbase, BitGo ve diğerleri ile rekabet etmeye çalışmayacağı belirtilen raporun aktardığı kaynak. Bu nedenle kaynak, kurumun kripto para birimleri ile aracılık hizmetleri sunacağını reddetti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,675.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19