Salı, Ocak 26, 2021

Ünlü öz sermaye stratejisi başkanı Bitcoin’e Yatırım Yaptı, Altın yatırımından vazgeçti ! İşte detaylar..

Business Insider, Jefferies küresel öz sermaye stratejisi başkanı Chris Wood’un portföyünde Bitcoin’i altın karşılığında tercih eden en son ana yatırımcı haline geldiğini bildirdi. Wood, portföyünün çoğunu 2020’nin üçüncü çeyreğinde kurulan ABD doları cinsinden emeklilik fonlarına yatırdı. Jefferies küresel başkanı, Bir süredir birçok kurumun söylediği şeyi eski haline getirdi, Yani Bitcoin, Bir enflasyon koruması olarak giderek daha fazla tercih haline geliyor.

 

 

Wood, Yatırımcılara yazdığı haftalık mektubunda, Bitcoin’in devam eden rallisinin anlatısını altına göre daha iyi bir değer deposu olarak nasıl zorladığını anlattı. Yaptığı açıklamada;

“Portföydeki fiziksel külçe altının yüzde 50 ağırlığı, Bitcoin’e yatırılan parayla birkaç yıl içinde ilk kez yüzde beş puan azalacak. Bitcoin’de mevcut seviyeden büyük bir düşüş varsa, 20.000 $ seviyesinin üzerindeki tarihi kırılmadan sonra, niyet bu pozisyona eklemek olacaktır. “

Wood’un yorumları türünün ilk örneği değil, Birçok kurum ve kurumsal yatırımcı portföylerine giderek daha fazla Bitcoin ekliyor. Yazılım devi MicroStrategy gibi birçok ana teknoloji firması Bitcoin’i bir Hazine varlığı olarak görürken, Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, En iyi kripto para biriminin teknik üstünlüğü nedeniyle yakın gelecekte altın çevirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Bitcoin: Modern Dünyanın Yeni Enflasyon Koruması

Altın, Yatırım portföylerini çeşitlendirmeye geldiğinde kurumsal yatırımcıların tartışmasız tercihiydi, Ancak Bitcoin’in devam eden yükseliş rallisi fiyatını 2017’nin bir önceki yılın en yüksek seviyesinin üzerine çıkarmasıyla değişiyor gibi görünüyor. Aslında, Son fiyat rallisi onu yine kendi türünün en korelasyonsuz varlığı, Daha önce fiyat hareketi S&P 500’ünkine oldukça benziyordu.

Amerikan bankacılık devi Wells Fargo, Geçtiğimiz günlerde yatırımcılar için bir bölümü Bitcoin’e ayırdığı bir makale yayınladı ve yüksek volatilitesini araştırırken onu 2020’nin en karlı varlığı olarak nitelendirdi. Bununla birlikte, Bankacılık devi, Bitcoin için en güçlendirici alıntılardan biriyle sonuçlandı:

“Huzursuzluklar 12 yıl sürmediği için Bitcoin artık bir Fad olarak kabul edilemez”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,738.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.50
  THYAO.IS₺12.64
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.84
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.26