Cuma, Ocak 15, 2021

Gods Unchained , ERC 721 Token Transferlerinden yüzde 300 artış yakaladı

God’s Unchained

Gods Unchained gibi Blockchain altyapılı oyun platformlarındaki değişimsiz token (NFT’ler) transferlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiğini şahit olduk. Bir önceki yükseliş, 2017 rallisi sırasında CryptoKitties tarafından geçekleşmişti. 19 Kasım itibariyle, ERC 721 token transferleri yine ATH’ye ulaştı.

Gods Unchained ,6 milyonun üzerinde oyun kartı sattı

ATH’yi aştıktan sonra 864.000’den fazla transfer gerçekleştiren God’s Unchained , ERC 721 token transferlerinde bir ani yükselişe neden oldu. Toplam transfer sayısı iki haftada yüzde 328 oranında bir artışla 3,7 milyonun üzerine çıktı.

ERC 721 transferlerindeki devasa büyüme, hafta boyunca 6,6 milyondan fazla oyun kartı satan, Gods Unchained kaynaklıydı. Bu bağlamda, CryptoKitties 2017 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana 4,7 milyon oyun kartı sattı.

Oyun , Hearthstone’un Hong Kong’taki protestocu sempatizanının tartışmalı kullanımı yerine popüler hale geldi. Tesadüfen, Gods Unchained oyun kartlarını, ticarete uygun tokenler olarak aktive etmişti.

ETH blok dolgunluğu büyük transfer hacimlerine rağmen durgun

Transferlerdeki artış, en küçük veri gösterisinde Ethereum’un hızını etkilemedi. Eylül ortasındaki % 90’dan fazla blok doluluk oranına ulaştığından bu yana oran yüzde 85’in altında kaldı.

Erc-721

Anormal” blok boyutları, God’s Unchained’ın yüzlerce kart işleminin tek seferde paketlenmesinin bir sonucudur. Dağıtım işlemi tamamlandıktan sonra, geliştirme ekibi ikincil piyasada işlem yapmak için kartları aktive edecektir. Bu, her emsalsiz oyun kartını takas edilebilir bir tokene dönüştürür.

God’s Unchained’i, son 24 saatte, şu an toplam 4385 transfer kaydederek bir dizi ERC 721 tokeninde hala liderliğini sürdürüyordu.

ERC-721 Token Nedir

ERC-721 , Ethereum blockchain üzerinde eşsiz tokenlerin (toplanabilir tokenler) nasıl yaratılacağını açıklayan bir standarttır. ERC-20 standardı ile oluşturulan tokenlerin aksine ERC-721 ile oluşturulan tokenlerin her birimi eşsizdir.

ERC-721 standardı ile oluşturulan non-fungible (eşsiz) tokenler diğer tokenlerin aksine benzersizdir. Her ERC-721 token birbirinden farklı olduğu için ve aynı değerde olmadığı için tokenlerin birbirleri ile takas edilmesi daha zordur.

Bitcoin, ethereum gibi bir çok coin ve USD, TL gibi fiat paralar fungible’dir yani benzersiz değildir, her birimi aynı değere sahiptir. Bu coin’lerin her birimi birbirleri ile hiç düşünmeden takas edilebilir.

Bunun yanında, fungible coin ve tokenler örneğin bitcoin 0.5 bitcoin, 0.0002 bitcoin gibi küçük birimlere bölünebilirken bir non-fungible token tek birimdir ve küçük birimlere bölünemez.

ERC-721 standardı; eşsiz tokenlerin yönetilmesi, takas edilmesi gibi işlevlere izin vermek için bir akıllı sözleşmenin gerçekleştirmesi gereken minimum arabirimini tanımlarken token metadata’sı için herhangi bir standardı zorunlu kılmaz veya ek fonksiyonlar eklenmesini kısıtlamaz.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberleri ‘ni Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18