Global Yatırım Bankası Müşterilerini Bitcoin Almaya Çağırıyor!

Global yatırım bankası müşterilerini Bitcoin yarıya indirmeye çağırıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yönetimi altında yaklaşık 50 milyar dolarlık bir varlığı olan global yatırım bankası Jefferies Group, 30 Nisan’da yatırımcılara bölünmeden önce Bitcoin satın almalarını öneren bir notta önerdi.

The Block’a göre, şirketin küresel hisse stratejisi başkanı Chris Wood, “Halving, 2012 ve 2015’teki blok ödülü yarılanmalarından sonra olduğu gibi Bitcoin’e talebin artmaya devam edeceği varsayılırsa fiyatta yukarı yönlü baskıyı artırmalı.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Wood, Bitcoin’in bir yatırım portföyünde çeşitlendirme kaynağı olarak kullanılması gerektiğini düşünüyor ve şöyle diyor:

“Merkezi olmayan yapısı nedeniyle, Bitcoin altın gibi portföylerde bir çeşitlendirme kaynağı olarak kullanılmalıdır. Bu özellik, sürekli arz ile birleştiğinde, merkez bankası tarafından manipüle edilen nominal paraya karşı bir risk oluşturur. ”

Beklenen blok ödülünün yarıya indirilmesi bu ay gerçekleşecek. Şu anda madencilere verilen 12.5 BTC ödülü 6.25 BTC’ye düşürülecek. Şu anda günde 1800 BTC üretilmektedir. Bu miktar yarıdan sonra 900’e düşecek, yani yeni üretilen BTC’lerin neden olduğu satış baskısı yarıya inecek.

Bitcoin, yarıya indirmeden 45 gün önce önemli bir artış gösterdi. En büyük kripto para birimi 23 Mart’tan bu yana yüzde 33 kazandı. Expertcoin Bitcoin halving sayımına göre, yaklaşık 11 gün yarısına kadar var.


Yasal Uyarı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değil, yazarın kendi görüşüdür. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve bilgiye sahip değilseniz, bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı bireyin sorumluluğundadır. CoinOtag ve bu içeriğin yazarı kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!