Global Risk İştahında Toparlanma Gözlendi: XU100 (BIST100) için etkileri ne olacak? İşte Detaylar

borsa yorumları

Global Risk İştahında Toparlanma Gözlendi…

BIST100 endeksi yurt dışındaki gelişmelerin etkisiyle güne yataya yakın artıda başladıktan sonra Avrupa hisse senetleri piyasalarındaki alıcı seyre paralel olarak yükselişe geçti. Global satış baskısının durmasıyla birlikte hisse senedi piyasaları dün genel itibarıyla pozitif bir görünüm sergiledi. Astra Zeneca’nın aşı deneylerine ara verme kararı sabah saatlerinde endişeye neden olurken, günün geri kalanında Dr. Fauci’den gelen açıklamalar ve ABD hisse senedi piyasalarındaki satış baskısının hafiflemesiyle normalleşme çabası içerisine girdi.

Global piyasalardaki risk iştahıyla günü %0.93 değer kazancıyla 1,099 puandan tamamladı. BIST100 endeksinde 1,120 puan direnç, 1,070 puan seviyesi ise destek konumunda bulunuyor. Yurt içi piyasalarda Doğu Akdeniz meselesi eksenindeki jeopolitik gelişmeler öne çıkarken, yurt dışı piyasalar Avrupa Merkez Bankası faiz kararını takip edecek.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.