Gizli mesajı Bitcoin’e yerleştiren isim konuştu: Tarih kendini tekrar ediyor

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yılın en çok beklenen olayı olan Bitcoin Halving’i gerçekleşirken F2Pool madencilik havuzundan blockchain’e gizemli bir mesaj verildi.

Şirketin logosunu belirten balığın resmiyle başlayan mesajda, madencilik havuzu 9 Nisan 2020 tarihli New York Times Gazetesi’nin başlığını gösterdi:

“NYTimes 09 / Nisan / 2020 2.3 Trilyon Dolar Destek Paketi 2008 Kurtarma Planında Fark Yarattı”

Tabii ki, bu mesajın anlamı açık. Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto da ilk bloğa 2008 krizine atıfta bulunan ve BTC’nin tüm bu sorunları ele alacağını ima eden bir mesaj vermişti.

Neyse ki F2Pool, son bloğu çıkaran ve Pazartesi günü ‘yarılanma’ başlamadan hemen önce ödülü kazanan firma oldu. Kısa bir süre sonra, elde ettikleri bu hakla mesajı tüm dünyaya duyurdular.

“Tarih tekerrür eder”

CoinDesk’in ‘Consensus: Distributed’ konferansında F2Pool kurucu ortağı Wang Chun’un bu konu hakkında konuştuğu; bu fikrin kendisine ait olduğunu ve son birkaç ayın başlıklarını ciddi bir şekilde taradıktan sonra mesajı bulup yayınlamak istediklerini söyledi.

Wang Chun, “Tarih kendini tekrar ediyor. Satsohi’nin 2008’de gördüğü gibi, şimdi koronavirüsün önünde birçok kurtarma paketi görüyoruz. Ancak, şimdikiler daha büyük ölçekte… Bitcoin yeniden yaratılmış gibi… ”

Hatırlayacağınız gibi, 2009 yılında, Bitcoin’in ilk kodu oluşturulduğunda, Satoshi Nakamoto “The Times 03/Ocak/2009 Şansölye Bankalar için İkinci Kurtarma Paketinin Eşiğinde” mesajını ilk bloğa yerleştirmişti..

Bu mesajın verilmesinin nedeni bankaların kurtarılmasına karşı olmak değildi. Amaç, Bitcoin’in bugünün finansal sistemindeki yolsuzluk ve sorunları düzeltmek için bir araç olduğunu göstermekti.

Sonunda Chun, “Bitcoin, 100 yıl önce bankalar tarafından elde tutulan kontrolü ve özgürlüğü, ilk kez insanlara geri verdi.” dedi.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster