Cumartesi, Kasım 28, 2020

Gizemli Hackerlar Bitcoinlerini Bağışlıyor: “Zenginden Alıp Fakire Veriyor!”

Bir hacker grubu, fidye yazılımı saldırıları yoluyla çeşitli şirketlerden milyonlarca dolar topladı ve bu kazançları “dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için” hayır kurumlarına bağışladıklarını iddia ediyorlar.

İki hayır kurumuna 10 bin dolar Bitcoin

Büyük, karlı şirketleri hedefleyen ve Bitcoin ile ödeme alana kadar sistemlerini kilitleyen bu hacker grubu, darknet’te yayınlanan bir gönderide makbuzlar yayınlayarak iki hayır kurumuna 10.000 $ Bitcoin bağışladıklarını gösterdi. Bu hayır kurumları Children International ve The Water Project idi.

Hackers 13 Ekim’de yayınlanan bir blog yazısında “Şirketlerin ödediği paralardan bazılarının hayır kurumlarına gitmek için uygun olacağını düşünüyoruz” diye yazdı. İşimiz ne kadar kötü olursa olsun, birinin hayatını değiştirmeye yardım ettiğimizi bilmekten mutluluk duyuyoruz” ifadesini kullandı.

Bir kuruluş parayı istemedi

BBC’ye göre Children International parayı istemedi. The Water Projesi’nden ise henüz bir açıklama gelmedi.

The Giving Block kullandılar

Bilgisayar korsanları, bağış için kripto para birimi ile bağış yapılmasına izin veren ABD merkezli bir başlangıç ​​olan The Giving Block’tan yararlandı. Şirket, bunların olup olmadığını belirlemeye çalıştığını belirtti. Coinlerin gerçekte çalındığına ​karar verirlerse, hak sahibine iade edilecek.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09