Pazartesi, Nisan 19, 2021

GitHub ve Geleceği En Parlak 3 Coin

Son yapılan araştırmalar gösteriyor ki, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK) -GitHub aktiviteleri ele alındığında- en iyi kripto para birimleri olarak karşımıza çıkıyor.

Geleceği en parlak 3 Kripto Para

Bitcoin, Ethereum ve Chainlink, GitHub’da en aktif geliştirici topluluklarına sahip

Kripto analiz ve piyasa yorum platformu Santiment tarafından yayınlanan verilere göre, yazılım geliştirici topluluklarının GitHub’daki aktifliği söz konusu olduğunda, geleceği en parlak 3 kripto para birimleri sırasıyla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK) oluyor. Bu metrik; yorumlar, wiki düzenlemeleri ve elbette halka açık depolar dahil olmak üzere bir dizi GitHub katkısını içeriyor.

Geleceği en parlak 3 coin

Bitcoin, genel grafiği ele alındığında tutarlı bir gelişim evresine sahip kripto paralardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Belirli açık kaynaklı bir projenin, halka açık havuzundaki her türlü gelişiminin yer aldığı GitHub, kripto projelerinin değerlendirilmesine yardımcı olan metriklerden birisi olarak da bizleri karşılıyor. Bu yüzden Bitcoin geleceği en parlak 3 kripto parasında başı çekiyor.

Uzmanlara göre, bir kripto para projesinin GitHub aktiviteleri ne kadar fazla ise o projenin geleceği de o kadar parlak. Çünkü bu metrik, projenin sürekli geliştiği ve geliştiricilerin projeye dönemsel aralıklarla katkıda bulunduğunu gösteriyor.

Bitcoin geliştiriciler tarafından terk mi edildi?

Santiment, Bitcoin’in son dört yılda gösterdiği gelişimindeki istikrarlı büyümesi nedeniyle, geleceği en parlak 3 coin arasında itinayla öne çıktığını belirtiyor.  Mayıs 2019’da Twitter CEO’su Jack, Bitcoin eko sistemine katkıda bulunan, başta tam zamanlı olmak üzere programcıları işe alan, halka açık şirketi Square Crypto’yu tanıttı. Ayrıca 2020’de bir hibe programı başlattı ve Lightning Development Kiti’nin (LDK) geliştirilmesini sağladı.

Dev altcoin neden yalnız bırakıldı?

Litecoin Yorum 28 şubat 2020
Geleceği en parlak 3 coin’e LTC dahil edilmedi!

Bu arada Litecoin (LTC), Santiment tarafından öne çıkarılan geleceği en parlak 3 coin ele alındığı zaman, diğer kripto para birimlerinin gerisinde kalıyor. Ağustos ayında en büyük yedinci kripto para birimi olan Litecoin, korkunç GitHub hareketi nedeniyle geliştiriciler tarafından terk edildiğine dair söylentileri kulağımıza gelmişti. Ancak Litecoin kurucusu Lee bu söylentileri reddetti. Bunun yerine “Litecoin’in Bitcoin güncellemelerini basitçe entegre ettiğini, çünkü kod tabanları çok benzer olduğunu” açıkladı.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96