GHST (Aavegotchi) Fiyat Analizi! Hangi Yöne Gidiyoruz?

aavegotchi_nft

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Aavegotchi (GHST) nereye gidiyor? Son günlerde popülaritesi artan ve çıktığı günden bu güne yatırımcılarına ciddi miktarda para kazandıran GHST. Önümüzde ki dönemlerde nasıl bir fiyat hareketi gösterecek sizler için inceledik. Şimdi vakit kaybetmeden yazımıza geçelim.

GHST Haftalık Grafik Görünümü

GHST-HAFTALIK

Öncelikle analizimize haftalık grafikten başlıyoruz ve giderek zaman çizelgemizi daraltacağız.

Haftalık fiyat hareketi tablomuzda her mum bir haftayı temsil etmektedir. Grafiğe baktığımızda net olarak yükselen bir trendde olduğumuzu görüyoruz. GHST çıktığı günden bu güne yükselen trendini sürdürmesiyle herkesi şaşırtmış gibi gözüküyor. Grafiğimize baktığımız zaman yükselen trendin yanı sıra bir W görüyoruz ancak asıl olay bu değil. Şimdi hep beraber daha detaya inelim ve günlük tablodan grafiğimize ve oluşan formasyonlara bakalım. Bakalım şimdiden fark edenler oldu mu? Haydi vakit kaybetmeden günlük grafiğimize bir bakalım.

GHST Günlük Grafik Görünümü

GHST-GUNLUK

GHST grafiğimize artık daha yakından, günlük grafik üzerinden bakıyoruz. Günlük fiyat hareketi tablomuzda her mum bir günü temsil etmektedir. Artık bazı hareketleri çok daha net görebiliyoruz. Şimdi burada kocaman bir megafon formasyonu olduğunu görüyoruz. Öncelikle megafon formasyonundan bahsedelim. Megafon formasyonu, fiyat hareketlerinin zaman geçtikçe daha yüksek tepeler ve daha düşük dipler çizdiği aşırı hareketli bir piyasada oluşur. Piyasa oyuncularının piyasa yönü hakkında emin olamadıkları ama alıcı ve satıcıların kısa süreli fakat şiddetli darbelerle sırayla piyasayı domine ettikleri bir görünüm çizer.

Bir fiyat grafiğinde Megafon yapısını gördüğümüzde oldukça dikkatli olmak gerekir. Zira Megafon yapısı genelde tepe veya diplerde oluşur. Formasyon destek çizgisi altında veya formasyon direnç çizgisi üzerinde bir kapanış ile formasyondan çıkılmış olur. Bu çıkışın yüksek bir hacimle olması formasyondan çıkışı sağlamlaştırır. Eğer Megafon formasyonu çalışırsa, kırıldığı bölgeden itibaren yönüne bağlı olarak formasyon ağzının yüzde 60’ı kadar yükseliş veya düşüş beklentisi vardır.

Bu sebepten ötürü megafon formasyonları ciddi anlamda hareketliliğin olduğu paritelerde çalışır. Bu tür formasyonlarda işlem açarken kesinlikle stop kullanılmalı ve eğer kaldıraçlı işlem girilecek ise kesinlikle cüzdan boyutunun yüzde 30’unu geçmemelidir. Bu da bizlere herhangi bir ani hareket durumunda pozisyonu biraz olsun kurtarabilme imkanı sunar. Lütfen yatırımlarınızı kendi düşünceleriniz çerçevesinde yapınız.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster