Pazar, Ocak 24, 2021

Gerard Piqué, Ethereum Tabanlı Futbol Platformu Sorare’ye Yatırım Yaptı

 

Barcelona FC kaptanı, Fantastik futbol platformu Sorare’ye 4,3 milyon dolarlık yatırım yaparak, Değiştirilemez token (NFT) endüstrisine resmi başlangıcını duyurdu.

Barcelona FC Oyuncusu NFT Fantasy Futbol Platformu Sorare’ye Yatırım Yaptı, Stratejik Danışman Olarak Katıldı

Sifted’e göre Gerard Piqué, Platforma 8,6 milyon dolarlık bir yatırım getiren ABD merkezli Cassius Ailesi’nin liderliğindeki bir yatırım turuna katıldı ve kullanıcıların profesyonel futbolcular için NFT aracılığıyla dijital kart satın almalarına ve takas etmelerine olanak tanıdı.

Ayrıca, Şirketin resmi açıklamasına göre, Barcelona oyuncusu anlaşmanın bir parçası olarak Sorare ekibine “stratejik danışman” olarak katılacak. Yönetim kurulu üyeleri arasında kurucu ortaklar Nicolas Julia ve Adrien Montfort ile Christain Miele yer alıyor.

Sorare, Fantezi futbol takımları oluşturmak için kullanılabilecek veya gerçek parayla takas edilebilecek dijital oyuncu kartlarını çıkarmak için Ethereum blockchain teknolojisini kullanıyor. Firma, Bu yıl Porto, Zenit, Bayern Münih, Juventus ve diğerleri de dahil olmak üzere yaklaşık 80 futbol kulübünün platforma katıldığını söyledi.

Piqué, yeni iş girişiminin arkasındaki nedenler hakkında yorum yaptı:

Seyircilerin ilgisinin tek ve en önemli para birimi olduğu bir dijital ekonomide spor oyunları segmentinde büyük bir potansiyel görüyorum. Sorare’nin var olan en iyi fantezi deneyimini inşa etmek için dünya çapındaki futbol ligleri, Kulüpleri ve oyuncularla ortaklıklarını genişletmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.

Ayrıca gelecekteki emeklilik öncesinde portföyünü çeşitlendirme ihtiyacına da işaret etti. Bu tür bir işte parlak bir gelecek öngörüyor ve ekliyor: “Eğer bir oyuncuyken bunları yapmaya başlamazsan, bence futboldan ayrılırken ne yapacağını bilmediğin büyük bir boşluk var.

“Gelecekte Dijital Futbol Kartları olacak”

Barcelona FC kaptanı, Fiziksel futbol kartları ticareti yapma geçmişinden ve dijital fantezi kartlar nedeniyle zamanın şimdi nasıl değiştiğinden bahsetti:

Çocukluğumdan beri futbol kartları hayranıydım. Gidip bir paket çıkartma satın almanız ve tüm oyuncuları toplamanız gerekiyordu. Bir girişimci olarak futbol dünyasının yenilik yapması gerektiğini düşünüyorum. Günün sonunda bir sonraki adım, Gelecek nesiller bu tür varlıkları ve dijital kartları toplayacak.

Sorare, Satışlarının 2020 boyunca %1.000’in üzerinde fırladığını bildirdi. Tahminleri fantezi futbol ve spor kartlarında sırasıyla 5,4 milyar dolar ve 18,6 milyar dolar değerinde büyüme bekliyor.

Son zamanlarda non-fungible token (NFT) trendleri hakkında bir ankete göre, Oyuncuların %47’sinin NFT’yi duyduğunu ve bunların arasında %63’ünün sadece temel bir anlayışa sahip olduğunu, %57’sinin ise onları hiç kullanmamışlardı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,107.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39