Çarşamba, Ocak 27, 2021

Gedik Yatırım Haftalık Hisse Önerileri

BIST 100’de yeni rekorlarla geçilen bir hafta oldu

BIST 100 haftanın ilk bölümünde vaka sayılarındaki artış, TCMB’nin beklenen aksiyonları almayabileceği yönündeki endişeler ile satıcılı bir görünüm sergiledi. Devamında ise gelen kısıtlamaların beklenen kadar sert olmaması ve TCMB başta olmak üzere ekonomi kanadından verilen mesajlarla birlikte yön tekrar yukarıya dönerek, BIST 100 rekorlarını tazelemeye devam etti ve haftanın son günü tarihi zirvesini 1.328’e taşıyarak 1.324 puandan kapandı. BIST 100 seviye bazlı rekorunun yanında Perşembe günü 55 milyar TL’lik günlük işlem hacmini aşarak bir rekor daha kırmış oldu.

Bu yükseliş ve oluşan işlem hacmine karşın son günlerde teknik göstergelerde oluşan negatif uyumsuzluklar dikkat çekmeye devam ediyor. Buna karşın sıklıkla ifade ettiğimiz gibi yükselen piyasada ve yükselen hisse senetlerinde yükseliş devam ederken değil düşüşü teyit edecek bir destek kırılması sonrası riskleri sınırlamak daha doğru olacaktır. Bu çerçevede bu hafta izleyeceğimiz referans noktamız 1.290 olacak. Bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece pozitif görünüm korunacaktır. Yukarıda ise mart ayında başlayan ve bugüne kadar devam eden yükselen kanalın üst bandının bulunduğu 1350-1370 bölgesi en önemli direnç bölgesi konumunda olacak. Bu bölgede kısa vadeli de olsa kar satışlarının gelebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Herhangi bir sebeple 1.290’ın altına sarkılacak olur ise 1.245 civarı gündeme gelebilir.

AKSA, ARCLK, KCHOL, TOASO, TTKOM

Kaynak: Gedik Yatırım Haftalık Teknik Bülten – (23-27 Kasım 2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺28.36
THYAO.IS₺12.57
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.46
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30