Geçmişte ve Gelecekte Ripple (XRP) Fiyatı

Ripple (XRP) 1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP, geçen Ekim ayına kadar düşüş eğiliminden kaçamadı, ancak Kasım ayı civarında ilk kez anlamlı bir artış kaydetmeyi başardı.

Belirtilen yükselişin ana nedenlerinden biri, Ripple’ın RippleNet’in en iyi ortağı olarak ABD’nin varlıklar açısından en büyük ikinci bankası olan Bank of America’yı resmi olarak eklemesiydi.

Ancak, geçen Aralık ayında Ripple fiyatı tekrardan düştü. SEC’in (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) kayıtsız dosya sunumu nedeniyle Ripple Labs aleyhine dava açması sonucu düşüş meydana geldi. Bundan sonra, Coinbase ve diğer küresel kripto para borsaları XRP’yi listeden çıkarmaya karar verdikçe Ripple için durum daha da kötüleşti. XRP fiyatı, bu olaydan sonra 0,6 doların üzerinde kalmış, ancak 0,2 dolara kadar gerilemişti.

Ardından, değeri ciddi bir şekilde toparlanmaya başladığı geçen Nisan ayına kadar bir süre dalgalanmaya devam etti. Sektör uzmanları, dalgalanmanın ana nedeni olarak Ripple Labs’ın SEC’e karşı iyi davrandığını belirtti. SEC ve Ripple Labs arasındaki davayı denetleyen yargıç Sarah Netburn, SEC’in Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’in son 8 yıldır mali kayıtlarını araştırma talebini reddetti. Mart ayında ayrıca SEC’den Bitcoin ve Ethereum’un güvenlik dışı varlıklar olarak beyanına ilişkin belgeleri açıklamasını istedi. Dava süresi boyunca yaşanan bu olaylar dizisi, Ripple Labs’in avantajına çalıştı.

Dava

Ripple Labs için dava sonucu olumlu ise yeniden listeleme imkansız olmayacaktır, bu durumda fiyat muhtemelen artacaktır.

XRP’nin fiyat eğilimini tahmin etmek için temel ve net ipuçları görmek için en azından Haziran ayına kadar beklemek gerekecek. Çünkü SEC ve Ripple Labs arasındaki davanın sonucunun Haziran ayında çıkması planlanıyor.

XRP yatırımcılarının bu olumsuz ve olumlu faktörleri kapsamlı bir şekilde kontrol etmesi ve bunlara yanıt vermesi gerekecektir. Piyasa eğilimi dalgalandığından, yatırımcıların yatırımı başarılı kılmak için her zamankinden daha ihtiyatlı bir yaklaşım benimsemeleri gerekecektir.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için değerli, yorum bırakmayı unutmayın!x
()
x