Garanti Bankası Hisse Yorum ve Öneri: Yüksek Potansiyelli Kazanç

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Garanti Hisse Tavsiye: Endeksin Üzerinde Getiri

Hedef fiyat, TL/hisse 10.00
Son kapanış, TL/hisse 7.11
Yukarı potansiyel %41

Yatırım teması:

İkinci en büyük özel sektör bankası olan Garanti, işlem hacmi, halka açık piyasa değerleri açısından da sektör dinamiğini en iyi yansıtan banka hissesi durumundadır. Sektörde kademeli normalleşme ile birlikte artan yatırımcı ilgisinden en belirgin şekilde yararlanacağını düşünüyoruz.

Bu ay sonunda açıklanacak 3Ç20 net kârının önceki çeyreği aşarak 1,7 milyar TL’nin üzerinde geleceğini tahmin ediyoruz. Banka yılın ilk altı ayında karşılık ayırma katsayısındaki artış ve 600 milyon TL’yi bulan serbest karşılık gideri ile yılın ikinci yarısında ortaya çıkabilecek risklere karşı önemli bir tampon sağladı. 3Ç20’de de ihtiyatlı karşılık politikasının korunacağını tahmin ediyoruz.

Kredi-mevduat makasındaki daralma bankanın marjları üzerinde sene başında öngörülenin üzerinde baskı oluşturuyor. Ancak TÜFE’ye endeksli menkul kıymet gelirleri (portföy en son 2Ç20’de %7.5 enflasyon varsayımıyla değerlenmişti) artan enflasyon ortamında 2020 ikinci yıl kârına güçlü bir katkı sunacaktır. Ayrıca yüksek tek haneli daralma öngörülen net komisyon gelirlerinin de beklentiden iyi gelebileceğini ve yıl sonu kârının %5 büyüme şeklinde öngördüğümüz 6,8 milyar TL’yi geçebileceğini tahmin ediyoruz.

Hisse performansını etkileyebilecek faktörler:

Kur tarafındaki oynaklığın azalması, ekonomide Covid-19’un yol açacağı olumsuzluklardan hızlı ve güçlü bir şekilde kurtulması

Değerleme:

Garanti Bankası 2021 tahminleri üzerinden 0,4 F/DD ve 3,5 F/K oranı ile işlem görmektedir. Bankanın sektör üzerinde seyreden öz kaynak kârlılık oranı sektöre göre primli çarpanları desteklemektedir.

Kaynak: Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy Önerileri – (5.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!