Salı, Nisan 20, 2021

Galaxy Digital’in Bitcoin ETF’si TSX’te başlayacak

Bitcoin piyasası, birçok yatırımcı için oldukça kazançlı bir yatırım fırsatı oldu ve dünyanın dört bir yanındaki kripto işletmeleri bu ilgiden yararlanmaya çalışıyor. Finansal hizmetler ve yatırım yönetimi şirketi Galaxy Digital’in bir yan kuruluşu olan Galaxy Digital Capital Management’ın son hamlesinde şirket, CI Galaxy Bitcoin ETF’sinin bu hafta ticarete başlayacağını duyurdu.

Duyuruya göre Bitcoin ETF, 9 Mart’ta Kanada pazarında yayınlanacak. Firma Toronto hisselerine katılacak. Borsa Kuzey Amerika’daki öncü ETF ürünlerinden biri olarak, Amerika Birleşik Devletleri ise ETF’lerin onaylanması için düzenleyici netlik beklemektedir.

Bitcoin’in artan popülaritesi ile ETF’ler, özellikle Purpose ETF’nin geçen ay yayınlanmasından bu yana bir patlama kaydetti. Galaxy’nin aynı zamanda düzenleyicilere başvurduğu bildirildi. GDAM Ortağı ve Varlık Yönetimi Başkanı Steve Kurz’a göre,

“Ortaya çıkan dijital varlık sınıfının ikna edici büyüme ve çeşitlendirme fırsatları sunduğuna inanıyoruz. CI Galaxy Bitcoin ETF, geleneksel yatırımcıların bitcoin’e maruz kalmaları için basit ve güvenli bir erişim noktası sunuyor.”

Giderek daha rekabetçi hale gelen pazarda Galaxy, ETF’sinin “rekabetçi fiyat noktası” ve alternatif yatırımları ve dijital varlıkları yönetme yetenekleriyle öne çıktığına inanıyordu.

Bitcoin piyasası şu anda güçlü bir düzeltme aşamasına tanık olsa da, dijital varlığa olan ilgi hiç de etkilenmedi. Grayscale’in GBTC’si büyük bir indirimle işlem görüyordu ve şu anda GBTC yaklaşık %3’lük bir indirimle işlem görüyor, bu da mevcut düşük primle kontratçılara ‘satın al’ anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96