Galaxy Digital, BitGo’yu Satın Alacak

galaxy digital
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mike Novogratz tarafından kurulan kripto ve blok zinciri odaklı bir finansal hizmetler ve yatırım yöneticisi olan Galaxy Digital, kurumsal kripto saklama hizmeti ve cüzdan operatörü BitGo satın almaya hazırlanıyor.

Çarşamba günü yapılan bir duyuruya göre, Galaxy Digital Holdings anlaşmayı kapatmak için 1,2 milyar dolar hisse ve nakit ödeyecek. Satın alma şartlarına göre, BitGo hissedarları, 265 milyon dolar nakit paraya ek olarak Galaxy Digital’in yeni ihraç edilen hisselerinden 33.8 milyon dolar alacak.

Galaxy, satın alma ödemesinin nakit kısmını finanse etmek için bilançosunu kullanacak ve meblağın büyük bir kısmını anlaşmanın kapanışından 12 ay sonrasına kadar kapatılacak. Şu anda bu yılın dördüncü çeyreğinin sonunda kapanması bekleniyor. Anlaşmanın kapanışında Galaxy, net dijital varlıklar karşılığında BitGo’nun hissedarlarına artımlı hisseler çıkaracak.

BitGo’nun hissedarları, proforma yeni şirketin ortaklaşa %10’una sahip olacak ve Galaxy, mevcut BitGo çalışanlarının ve yönetim ekibinin çoğunu elinde tutmayı bekliyor. BitGo’nun şu anda gözaltında olan varlıkları 40 milyar dolardan fazla ve 400’den fazla kurumsal müşteriye ek olarak 150’den fazla borsaya hizmet veriyor. Şirket her ay 30 milyardan fazla işlem gerçekleştiriyor ve 400’den fazla farklı dijital varlık için saklama hizmetleri sağlıyor.

Bir Galaxy Digital temsilcisi yaptığı açıklamada, şirketin satın almanın

“Galaxy Digital’i, kripto ekonomisine erişim arayan kurumlar için benzersiz bir ölçekte sektör lideri ürün ve hizmetlerin benzersiz bir genişliğini sunan lider bir küresel tam hizmet platformu olarak konumlandıracağına inandığını söyledi .”

Bildirildiği üzere, Galaxy Digital kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu başvurusu sundu ve onaylanırsa NYSE Arca borsasında işlem yapacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!