Çarşamba, Nisan 21, 2021

Fransa’nın dijital para testleri için Tezos seçildi!

Fransa’nın çoklu yatırım bankası Societe Generale tarafından kurulan bir teknoloji girişimi olan Forge tarafından bugün yayınlanan bir açıklamaya göre, Merkez Bankası dijital para birimi (CBDC) denemeleri için Tezos seçildi.

Hatırlanacağı üzere; Temmuz ayında Forge, Fransız merkez bankası “Banque de France” tarafından bankalar arası ödemeler için bir CBDC veya dijital para birimi geliştirme başvurusu için seçildi.

Zincir üzerinde yönetişim, hisse senedi kanıtı bir fikir birliği algoritması ve akıllı sözleşmeler ve resmi doğrulama gibi özelliklere sahip merkezi olmayan bir halka açık blok zinciri olan Tezos, Paris merkezli araştırma ve geliştirme girişimi Nomadic Labs’ı içeren canlı bir ekosisteme sahiptir. CBDC denemelerinin anahtarı. sahip.

Nomadic Labs’den yapılan açıklamada, “Merkez Bankası, dijital para denemeleri için Societe Generale-Forge, Tezos’u seçti. Nomadic Labs bu projeye katılmaktan gurur duyuyor. ”İfadeleri kullanıldı.

Nomadic Labs Yönetim Kurulu Başkanı Michel Mauny, “Teknik kapasitesi, kolay adaptasyonu ve güçlü topluluğuyla Tezos, hem Fransa’da hem de dünya çapında birçok projede yer alıyor. “Bu teknolojinin Societe Generale-Forge tarafından seçildiğini ve mühendislik kalitemizin ve uzmanlığımızın ödüllendirildiğini bir kez daha görmekten özellikle memnunuz.”

Aralık 2019’da Banque de France başkanı Françaois Villeroy de Galha, Fransa’nın dijital para ihraç eden ilk ülke olmasını istediğini açıkladı.

Bankanın yaptığı açıklamada, “Bu yılın başından bu yana, Banque de France, yeni teknolojilerin olası katkılarını ve özellikle diğer ortaklarla bankalar arası düzenlemeleri finansal piyasaların işleyişini iyileştirmek için belirleyebilecek deneysel bir dijital para birimi atılımını başlattı” dedi. Mayıs ayında basın açıklaması yapıldı.

Avrupa ülkelerinde CBDC atılımı

Avrupa’da bir CBDC atılımı Fransa’nın liderliğinde devam edecek gibi görünüyor, ancak Hollanda, İtalya ve hatta özel / halka açık bir blok zinciri olan NEM kullanan Litvanya da bu konuda ilerleme kaydediyor. Son zamanlarda Avrupa Merkez Bankası da CBDC denemeleri yürüttüğünü açıkladı ancak ayrıntı vermedi.

Tezos, şimdiye kadar yapılan çalışmalara katılan ve gelecekte dijital avroyu besleyebilecek birkaç halka açık blockchain platformundan biridir.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺23.32
  THYAO.IS₺11.06
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.66