Fransa da Kervana Katıldı

fransa
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa finans kurumları, Dijital Euro için ortam oluşturmak için test yapmaya devam ediyor.


Bu haftanın başlarında Avrupa Yatırım Bankası tarafından ihraç edilen 100 milyon euro dijital tahvilin aslında bir Avrupa merkez bankası tarafından çıkarılan dijital para birimi veya CBDC’nin bir denemesi olduğu ortaya çıktı.

Fransa’nın merkez bankası Banque de France’dan 28 Nisan’da yapılan bir duyuru, dijital tahvilin bir blok zincirinde CBDC kullanılarak kapatıldığını ortaya çıkardı. İki yıllık tahvil 27 Nisan’da Ethereum halka açık blok zincirinde ihraç edildi ve ertesi gün vade tarihi 28 Nisan 2023 olarak belirlendi.

Satış, Goldman Sachs, Santander ve Société Générale tarafından yönetildi.

Banque de France şunları açıkladı:

Teknolojik açıdan, deney, güvenli koşullar altında akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini ve konuşlandırılmasını gerektirdi. Böylece Banque de France, CBDC tokenlerini düzenleyebilir ve kontrol edebilir ve böylece CBDC transferi, menkul kıymet tokenlerinin teslimatı ile eşzamanlı olarak gerçekleşebilir.

Banka ayrıca, çabalarının bir Avrupa CBDC’si için kullanım senaryolarının kanıtı sağlamaya yönelik bir itici güç olduğunu belirterek, gelecekte daha ileri deneyler için planlar da ortaya koydu:

Önümüzdeki aylarda ve piyasa ile işbirliği içinde, Banque de France, bankalararası ödemelerde merkez bankası dijital para biriminin diğer kullanımlarını değerlendirmek için ek deneyler gerçekleştirecek.

Dijital Euro hakkında yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!