Çarşamba, Ocak 27, 2021

Fransa Libra ‘yı G7 ile takip edeceğiz!

Fransa Libra Yedi Grubu (G7) başkanlığını elinde bulunduran Fransa. Cuma günü Reuters’in bir raporuna göre “stablecoin” projeleri için grup görev gücü yaratacak.  Libra cephesinden Haberler, Fransa merkez bankası valisi Francois Villeroy de Galhau tarafından açıklandı.  Görev gücünün Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi Benoit Coeure tarafından yönetileceği ve Facebook’un planlanan kripto para birimi projesi Libra’yı da içereceği bildiriliyor.

Facebook bu haftanın başlarında Libra projesini açıkladı ve dünya çapında düşük ücretli para transferlerini kolaylaştırmayı amaçladı.  Fransa’nın maliye bakanı Bruno Le Maire, Libra’nın “kripto para biriminin“ egemen bir para birimi haline gelmesinin  “söz konusu olmadığını” söyledi.

fransa libra

Yetkili ayrıca, Fransa Libra G-7 merkez bankası valilerini ve küresel para sisteminin muhafızlarını, sosyal medya devinin kripto para birimi projesini incelemeye ve gelecek ay bir rapor sunmaya çağırıyor.

Terazi projesinin önümüzdeki yıl hayata geçmesi bekleniyor. Ancak dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları ve politikacılar tarafından çoktan inceleme yapıldı.  Örneğin, Avrupa Parlamentosu’nun bir Alman üyesi olan Markus Ferber, Facebook’un “gölge banka” olabileceği ve düzenleyicilerin uyanık olması gerektiği konusunda uyardı.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺20.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.61