MTI’ın 1.200 BTC’si Tasfiye Memuruna Transfer Ediliyor!

maxresdefault
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Afrika’dan gelen yeni raporlar, şu anda feshedilmiş olan Mirror Trading International’a (MTI) ait toplam 1.200 bitcoinin yakın zamanda FX Choice’tan atanmış bir tasfiye memuruna transfer edildiğini gösteriyor. Raporlar, devir işleminin ülkenin finans sektörü düzenleyicisi olan Finansal Sektör Yürütme Otoritesi (FSCA) tarafından onaylandığını da ekliyor.

Transferin Onayı

Güney Afrika medyasında yer alan bir habere göre, 1.200 BTC, Haziran 2020’den beri MTI’nin FX Choice hesabında sıkışıp kalmıştı. Benzer şekilde, Ağustos 2020’de FX Choice’un, Bitcoin ticaret firması ile ilgili bir soruşturma sonrasında MTI’nin hesabını bloke ettiğini bildirdi. Ve şimdi, 29 Mart 2021’de yayınlanan yeni bir açıklamada, bir FX Choice temsilcisi para transferini onaylıyor. Temsilci şunları söyledi:

FSCA, MTI’nin FXChoice’deki donmuş fonlarının tayin edilen tasfiye memurlarına dağıtılmasına izin verdi. Aktarımın şimdi tamamlandığını onaylıyoruz ve konunun kapandığını düşünüyoruz.

Kurtarma Önemsiz

Bu arada, FX Choice’un transferi onaylayan açıklamasında, aracı kurumun temsilcisi tasfiye memuruna gönderilen gerçek bitcoin sayısını açıklamadı. Bunun yerine, FSCA’nın soruşturma ve yaptırım başkanı Brandon Topham, bir podcast’te 1.200 bitcoin’in tasfiye memurlarına gerçekten gönderilmiş olduğunu ortaya koyuyor. Topham ayrıca, bitcoinlerin “doğrudan tasfiye memurlarına” aktarıldığını açıkladı.

Aralık 2020’nin sonlarında MTI çöktükten sonra, iki hoşnutsuz yatırımcı, Bitcoin’lerini (BTC) geri çekemedikten sonra derhal bir Güney Afrika mahkemesine başvurdu. Mahkeme onların lehine karar verdi ve bitcoinleri kurtarma sürecini denetlemek için bir tasfiye memuru atandı. Yine de, 1.200 bitcoinin bu geri dönüşü, 2020 yılının en büyük bitcoin dolandırıcılığı olarak etiketlenen MTI tarafından kazanılan yarım milyar doların sadece küçük bir bölümünü temsil ediyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,214.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!