Pazartesi, Kasım 30, 2020

Forbes, Binance’in Düzenlemelerden Kurtulma Yolunu Açıkladı! Tehlike kapıda mı?

Forbes tarafından dün gece yayınlanan rapora göre kripto para borsası Binance, düzenlemelerden kaçmanın bir yolunu arıyor.

Binance tarafından hazırlanan planı düzenleyicilerden bir kaçış planı olarak tanımlayan Forbes, düzenleyicileri kasıtlı olarak kandırmak ve ABD’deki kripto para birimi yatırımcılarından gizlice kâr elde etmek için tasarlanmış kurumsal bir yapıdan bahsediyor.

2018 için bir belgeden bahsetmişken Forbes, şu anda kamuya açık bir belge bulunmadığını ve plana Tai Chi Belgesi adı verildiğini belirtiyor.

Forbes’a göre belge, ABD merkezli Binance.US’nin bu amaçla nasıl kullanılabileceğini ayrıntılı olarak açıklıyor.

Forbes ayrıca belgenin bir özetini de hazırladı.

Üst düzey Binance yöneticileri tarafından görülüp uygulandığına inanılan bir slayt gösterisi olan sızdırılmış Tai Chi Belgesi, düzenleyici kurumlara bir besleme ve geçiş yolu oluşturmak için stratejik bir plan olarak tanımlanıyor. Uyumluluk, gelir lisans ücretleri ve daha fazlasını ana şirket Binance’e taşımak için önlemler alınacak ve potansiyel müşterilere teknolojik çözümler sunarken coğrafi kısıtlamalardan nasıl kaçınılacağı öğretildi.

CZ Yanıtladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun yayınlanan rapora cevabı hızlıydı.

Belgeyi “FUD” olarak tanımlayan CZ, yazılanların kesinlikle yanlış olduğunu belirtti.

Belgenin üçüncü taraf bir kişi veya kurum tarafından hazırlandığını belirten CZ, belgenin eski veya mevcut bir Binance çalışanı tarafından oluşturulmadığını açıkladı.

Herkesin benzer bir “stratejik belge” hazırlayabileceğini belirten CZ, bunun Binance’in bu yöntemi uyguladığını göstermediğinin altını çizdi.

Mevzuata Uygun Davranıyoruz

CZ, Binance’in Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore’de her zaman düzenlemelere uygun hareket ettiğini, Türkiye ve İngiltere’deki borsa düzenlemelerine göre hareket ettiğini ve tüm lisanslama işlemlerini tamamladıklarının altını çizdi.

FBI ve IRS Araştırma Altında Olabilir

FBI ve IRS’nin Tai Chi adlı belgeyi incelemeye başladığı yönündeki spekülasyonlara rağmen, henüz somut bir açıklama veya işlem yapılmadı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.82
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.65