Fiyat Analizi: BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Teknik göstergeler ve Bitcoin’in sıkıştığı fiyat aralığı, BTC ve altcoinlerde keskin, trend değiştiren bir kırılmanın demlenmeye devam ettiğini gösteriyor.

Bu haftanın başlarında, Çin Halk Bankası başkan yardımcısı Fan Yifei, Tether (USDT) gibi stablecoinlerin “uluslararası para sistemi ve ödemeler sistemi için riskler ve zorluklar” oluşturduğu konusunda uyardı. Fan, Bitcoini bile ayırmadı ve bunu spekülasyon için bir araç ve “finansal güvenlik ve sosyal istikrar” için olası bir tehdit olarak nitelendirdi.

Çin’den gelen fud dışında, bazı yatırımcılar olası bir ayı işareti olarak Grayscale Bitcoin Trust’ta büyük miktarda Bitcoin’in kilidinin açılacağına odaklanıyor. Bununla birlikte, kripto ticaret firması QCP Capital tarafından yapılan piyasa analizi, etkinliğin “GBTC’nin kendisi dışındaki genel piyasa üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını” söyledi.

Yatırımcılar için bu günlerde en zor sorulardan biri de mevcut piyasaya nereden giriş yapmalıyız sorusu oluyor. En yüksek düzey 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim ve bu soruya cevap arayalım.

BTC/USDT

Bitcoin son birkaç gündür 31.000 ila 42.451.67 dolarlık dikdörtgenin alt yarısında işlem görüyor. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde azaldığını ve ayıların kısa pozisyonlar başlatmak için keskin bir ralli beklemediğini gösterdiği için olumsuz bir işarettir.

BTC Grafiği

20 günlük üstel hareketli ortalama tekrar aşağı dönmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) 46’nın altına inerek ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyeden yükselirse alıcılar fiyatı tekrar 36.670 dolara itmeye çalışacaklar. Bu direncin kırılması, gücün ilk göstergesi olacaktır. Bu da 42.451.67 dolara yükselmenin önünü açacak.

Ancak BTC mevcut seviyeden 28.000 $ desteğine düşerse ve destek kırılırsa panik satışları Bitcoini bir sonraki destek noktası olan 20.000 dolara kadar götürebilir.

ETH/USDT

Etherum 7 Temmuz’da 50 günlük basit hareketli ortalamanın üzerine yükseldi ancak boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Bu, kısa vadeli yatırımcılar tarafından kâr rezervasyonu, agresif ayılar tarafından ise kısa vadeli fake yükselişi olabilir.

ETH grafiği

ETH/USDT paritesi 8 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın altına düştü. Ancak boğaların 2.000 dolar seviyesindeki desteği agresif bir şekilde savunması olumlu bir işaret oldu. Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine itebilirlerse, parite düşüş trend çizgisine yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, düzeltmenin sona eriyor olabileceğinin ilk göstergesi olacaktır.

Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, ayılar pariteyi tekrar 2.000 doların altına indirmeye çalışacaktır. Eğer başarılı olurlarsa parite 1,728.74 dolardaki kritik desteğe düşebilir. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir destektir çünkü kırılırsa ayı ivmesi toparlanabilir ve düşüş 1,536,92 dolara kadar uzayabilir.

BNB/USDT

Binance Coin’deki ralli 50 günlük SMA’dan tepki ve bu da ayıların daha yüksek seviyelerde satmaya devam ettiğini gösteriyor. Satıcılar şimdi fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacaklar.

BNB grafiği

Başarılı olurlarsa BNB/USDT paritesi 276.40 dolar ile 264.26 dolar aralığındaki destek bölgesine kadar düşebilir. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen altındaki RSI arz ve talep arasında bir denge olduğunu göstermektedir.

Eğer parite mevcut seviyeden yükselirse veya destek bölgesinden geri tepilirse boğalar tekrar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine itmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa parite önce 379.58 dolara ardından da 433 dolara kadar çıkabilir.

Alternatif olarak, ayılar fiyatı 264.26 doların altına indirirse bir sonraki durak 211.70 $ olabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, düşüş trendinin yeniden başladığına işaret edecektir.

ADA/USDT

5-7 Temmuz tarihleri arasında 20 günlük EMA’nın üzerinde kalmasına rağmen Cardano’nun yatay seyri satın alma eksikliğine işaret etti. Bu nedenle kısa vadeli yatırımıcılar 8 Temmuz’da kar rezervasyonu yapmış olabilir ve bu da fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekti.

ADA grafiği

Fiyat bugün 1.28$ desteğinden tepki aldı. Boğalar şimdi ADA/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine itmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, alıcılar 50 günlük SMA’daki direnci kırıp pariteyi düşüş trend çizgisine çekmeye çalışacaklar.

Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse ayılar çifti 1.28 doların altına düşürmeye çalışacaklar. Bu gerçekleşirse parite 1 $ ‘daki kritik desteğe düşebilir. Bu, aşağı yönde izlenecek seviye olmaya devam ediyor çünkü altındaki bir kırılma uzun tasfiyeye neden olabilir. Bu gerçekleşirse, parite 0.68 dolara kadar düşebilir.

DOGE/USDT

Dogecoin 8 Temmuz’da 0.21$ desteğinin altına kaydı. Ancak boğalar daha fazla düşmesine izin vermedi ve pariteyi 20 günlük EMA’ya kadar yükseltti.

DOGE grafiği

Boğalar şimdi fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Böyle bir hareket, alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştıklarının ilk göstergesi olacaktır. 20 günlük EMA’nın üzerinde kalıcılık sağlanırsa DOGE/USDT çifti 50 günlük SMA’ya gidebilir.

Bununla birlikte, negatif bölgedeki aşağı yönlü hareketli ortalamalar ve RSI, ayıların üstün olduğunu gösterir. Fiyat 20 günlük EMA’dan tekrar geri dönerse satın almanın daha yüksek seviyelerde azaldığını gösterecektir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook