Salı, Ocak 19, 2021

Bankacılık ve Finansta Blockchain

Finansta Blockchain Teknolojisi – İlk olarak, blokzinciri teknolojisi para birimi ve ödeme yöntemleri içerisinde yerini aldı. Geçişi müjdeleyen bu altyapı ile yeni ve dürüst bir bankacılık anlayışına da sahip olacağımızı bilmemiz gerekiyor.

Finansta Blockchain Teknolojisi

Bankacılık çalışmalarında size ait mevduatları banka çalıştırabilir ve kullanabilir. Bunun sayesinde milyonlarca hatta bazı bankalarda milyarlarca kâr açıklanır. Blokzinciri teknolojisi ilerleyen dönemlerde haksız elde edilen kazançları ortadan kaldıracaktır. Bu haksız kazançların yanı sıra düzensiz bir şeklilde sermaye akışına karşı da çeşitli koruma önlemleri almamıza yardımcı olacaktır. Kullanıcıların bireysel olarak her türlü işlemi kendilerinin yapabilmesine olanak tanıyacak olan blokzinciri, finans alanında birçok konuda çığır açacak çalışmlara şimdiden imza atmış durumdadır.

finansta blockchain

Barclays, blokzinciri teknolojisinin güvenlik ve şeffaflık yönlerini, işlem süreçlerine uygulayarak bu alanda çalışma yapan bankalar arasında öf saflarda yerini aldı. Bu çok uluslu bankalar arasında yapılan ilk çalışmalardan sadece biriydi. Belgeleri depolamak ve göndermek için merkezi olmayan bir defterin kullanılması, bankaya önemli zaman ve para tasarrufu sağladı. Bu eğer geleneksel yollarla yapılsaydı onlarca gün sürecekti.

Birçok önemli firma 2018 yılında, küresel finans endüstrisinin takas ve mutabakatı saklamak ve işlemek için blokzinciri kullanarak 10 milyar dolara kadar tasarruf edebileceğini tahmin ettiğini açıkladı.

Bankalar, yaşlanan altyapıyı sürdürmek ve düzenleyici yüklere uyum sağlamak için artan maliyetleri atlayarak blokzincirinden yaralanabileceklerdir. Bu kaçınılmaz sona şimdiden hazır olunması bankalar için önemli bir ayrıntıdır

İspanya’nın en büyük bankası Santander, blokzinciri teknolojisinin uygulanmasının finans sektörünü yılda 20 milyar dolara kadar çıkarabileceğini tahmin ediyor. Ripple gibi teknoloji altyapısının pilot uygulamasını kullanan xCurrency adındaki ripple çalışmasını sistemlerine entegre etmeyi hedefleyen İspanya bankası, geleceğin bu teknolojiye bağlı olduğunu biliyor..

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Eray
  Deneme bir iki üç.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.88
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.41