Pazar, Ocak 24, 2021

Finans devi SBI, İngiltere merkezli kripto para şirketini satın aldı

Japon finans devi SBI, Sektöre daha fazla penetrasyon sağlamak amacıyla bir başka kripto para satın alma işlemini tamamladı. SBI Holdings’in bir yan kuruluşu olan SBI Financial Services, İngiltere merkezli kripto ticaret şirketi B2C2’yi satın aldı. 16 Aralık tarihli duyuruya göre SBI, B2C2 hisselerinin yüzde 90’ını satın aldı. Duyuruya göre satın alma işlemi 15 Aralık’ta tamamlandı.

Hem SBI hem de B2C2, bu adımla kriptoya yatırım yapmak isteyen ana finans şirketlerine daha fazla ticaret fırsatı sağlamayı hedefliyor. SBI Holdings Başkanı ve CEO’su Yoshitaka Kitao, B2C2’nin vizyonunun ve deneyiminin SBI’yi tamamladığını söyledi. Kitao, “Küresel piyasalardaki varlığımızı artırırken ortak faaliyetlerde bulunmak istiyoruz” dedi.

B2C2’nin kurucusu ve CEO’su Max Boonen, 2020’de Bitcoin’in (BTC) rekor kırmasının, Kripto varlıklarının finans sektöründe “İhmal edilemez” bir konumda olduğunu bir kez daha kanıtladığını söyledi. “Kripto Varlıklar önümüzdeki yıllarda finans piyasasında giderek daha etkili hale gelebilir ve SBI’de bu dönüşümün ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz, “diye ekledi Boonen.

2015 yılında kurulan B2C2, Kurumsal yatırımcılar için dünyanın en popüler kripto ticaret şirketlerinden birini temsil ediyor. Şirketin ABD, Japonya ve İngiltere’de ofisleri bulunmaktadır. B2C2’nin Japonya’daki ekibi SBI ofislerine taşınacak. Boonen, B2C2’nin bu adımdan sonra ekibine 20 kişi daha eklemesini beklediğini söyledi.

SBI ve B2C2, Bu yıl 1 Temmuz’da büyük bir ortaklık duyurdu. Ortaklık kapsamında SBI müşterileri Temmuz ayından bu yana B2C2 platformunda işlem yapabiliyordu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,729.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39