Fidelity, Bitcoin (BTC) Fonuna 100 Milyon Dolardan Fazla Para Çekti!

Finans devi Fidelity, Bitcoin (BTC) fonuna 100 milyon dolardan fazla para çekerek yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

Fidelity
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yakın zamanda yapılan bir dosyaya göre, Wise Origin Bitcoin Endeks Fonu, Ağustos 2020’de açıldığından bu yana tam olarak 102.350.437 doları bir havuzda topladı.

Rapor ayrıca, geçen yılın 31 Ağustos’taki ilk satışından bu yana toplam 83 müşterinin fona yatırım yaptığını gösteriyor.

Bitcoin fonuna, Fidelity’nin Dijital Fonlar bölümü aracılığıyla erişilebiliyor. Yatırım yapabilmek için yatırımcıların minimum 50.000 dolar katkıda bulunması gerekir.

Fidelity’nin 100 milyon dolarlık endeks fonu, türünün en büyüklerinden biridir. 100 milyon dolardan fazlasını yöneten rakip Bitcoin endeks fonları arasında Galaxy, NYDIG ve Pantera yer alıyor.

Şu anda, fon yalnızca nitelikli ve akredite yatırımcılara açıktır.

SEC, son zamanlardaki her Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) teklifini reddetmiş olsa da, ajans şu anda Fidelity’nin Bitcoin ETF’sini ve geçen yıl dosyalanmış sekiz diğerini gözden geçirme aşamasında.

Bitcoin (BTC)  fiyatı an itibariyle$ 39,025.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!