Feshedilmiş kripto şirketi Bitsonar, eski bir çalışanı tarafından dolandırıcılıkla suçlandı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Şu anda feshedilmiş kripto yatırım şirketi Bitsonar’ın eski proje yöneticisi Yaroslav Shtadchenko, Bitsonar’daki eski işverenini dolandırıcılıkla suçlayarak ABD Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) şikayette bulundu. Belgeye göre, Bitsonar’ın kurucusu, aynı zamanda Ukrayna hükümetinde eski bir katip olan Alexander Tovstenko, Shtadchenko’yu pazarlama stratejisi ve web sitesi geliştirme konularında “danışmanlık hizmetleri sağlamak” için 2018 yılında işe aldı.

Rapor ayrıca Shtadchenko’nun Bitsonar’ın bir finansal piramit planı olduğunu ve tüm faaliyetlerinin geri verme niyeti olmadan yatırımları çekmeyi amaçladığını fark ettiğini söyledi. Shtadchenko şikayette ayrıca, şirket yatırımcıları için para kazanması gereken Bitsonar’ın ticaret botunun manuel olarak işletildiğinin de farkına vardı ki bu da kasıtlı dolandırıcılığın açık bir işaretiydi.

Buna ek olarak Shtadchenko raporda, Rusya merkezli bir kripto para blogu olan Forklog ile röportaj için Bitsonar’ın başka bir çalışanı Jan Novak olarak bile poz verdiğini ve Tovstenko’nun aslında bir çıkış dolandırıcılığı yürüttüğünü söyledi. Dahası, yerel Ukrayna basınına göre, Shtadchenko da dolandırıcılık ifşa edilmeden çok önce kaçırıldı, ancak Shtadchenko FBI’a yaptığı şikayette Tovstenko’yu veya herhangi bir Ukraynalı yetkiliyi adam kaçırmakla suçlamadı. Yerel medya kuruluşlarında yayılan aşağıdaki video, yerel haberlerde iddia edildiği gibi görünüşe göre Shtadchenko’nun kaçırılması.

Bitsonar, bu yıl küresel yatırımcılardan kripto para biriminde 2,5 milyon dolara kadar para toplamayı başaran bir yatırım şirketi olduğunu iddia etti. Şu anda çevrimdışı olan web sitesinin arama sonuçları, Bitsonar’ın bir saadet zincirine dönüştüğünü ve ABD, İngiltere, Kanada, Ukrayna ve diğer ülkelerden yatırımcılarının, özellikle Bitsonar’ın Şubat ayında para çekme işlemlerini dondurmasının ardından fonlarına erişemeyeceklerini belirtiyor.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster