Diğer
  Ana SayfaHaberFED'in Faiz Kararından Sonra Ethereum Fiyatı Ne Olacak?

  FED’in Faiz Kararından Sonra Ethereum Fiyatı Ne Olacak?

  -

  • %48’lik Ethereum Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasa katılımcıları arasında tarafsız bir duyguyu yansıtıyor.
  • Baş ve omuz modelinin boyun çizgisi desteğinin altında bir kırılma, Ethereum’u uzun süreli düşüş riskine sokacaktır.
  • Ethereum’daki gün içi işlem hacmi, %17,5’lik düşüş yaşadı.

  Ethereum fiyatı Bitcoin’deki ani düşüşle birlikte 1806 dolara kadar geriledi. Çarşamba günkü FED faizine ETH fiyatı nasıl tepki verecek?

  Ethereum Fiyatı FED Kararına Nasıl Tepki Verebilir?

  Ethereum (ETH) (15)

  Ethereum fiyatı, son üç haftadır bir düzeltme aşamasındaydı ve 2138$’lık zirveden şu anki fiyatı olan 1831$’a düştü ve %14,8’lik bir kayıp kaydetti. Bu aşağı yönlü geri çekilme, hala %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde ve bu da genel hissiyatın yükseliş yönünde olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, günlük grafikte, alıcılar trend kontrolünü yeniden ele geçirmeden önce düzeltme aşamasının muhtemelen uzayacağını gösteren yeni bir düşüş ortaya çıktı.

  Bugün, Ethereum fiyatı %0,22’lik bir gün içi kayıp gösteriyor. Baş ve omuz modelinin boyun çizgisi destek trend çizgisinin üzerinde gezinmeye devam ediyor. Şu an itibariyle, kripto piyasası belirsizliğini koruyor ve merakla Federal Rezerv’in faiz oranı kararını ve 3 Mayıs’taki FOMC konferansını bekliyor.

  eth-usd-1-g-binance

  ETH/USD Günlük fiyat Grafiği

  Bu makroekonomik olaylardan beklenen şahin bir duruş, muhtemelen kripto pazarındaki satış baskısını hızlandıracaktır. Bu nedenle, Ethereum fiyatı için yukarıda belirtilen boyun çizgisi desteğinden potansiyel bir kırılma, devam eden düzeltmenin yeniden başlamasına işaret ediyor.

  Aşağıdaki günlük bir mum, satıcılara alıcıları baskı altına almak için ek bir engel sunacak ve ETH fiyatını %17,5 düşürerek 1500$ psikolojik desteğe ulaşacak.

  Tersine, Ethereum fiyatı 1820 doların üzerinde kalmayı başarırsa veya Fed’in faiz oranı kararı veya FOMC konferansı sırasında destek verirse, alıcılar bu düzeltmeyi baltalamak ve 2138 dolarlık zirveye yeniden meydan okumak için 1950 dolarlık direnci kırabilir.

  Teknik Göstergeler

  • Hareketli Ortalama Yakınsama/Iraksama: Boyun çizgisi dökümüyle birlikte, MACD(mavi) ve sinyal(turuncu) eğim potansiyeli nötr seviyenin altına düşüyor, düşüş eğilimi için ek onay verecektir.
  • Üstel Hareketli Ortalama: 7 hafta sonra 50 günlük EMA eğiminin altında bir kırılma, piyasadaki olumsuz havayı artırıyor.
  • Eğilim: Ayı
  • Oynaklık: Yüksek
  • Direnç seviyesi- 1940$ ve 2011$
  • Destek seviyesi – 1770$
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler