Diğer
  Ana SayfaHaberFED'in Faiz Kararına Saatler Kaldı: Faiz Kararının Bitcoin'e Etkkisi!

  FED’in Faiz Kararına Saatler Kaldı: Faiz Kararının Bitcoin’e Etkkisi!

  -

  • FOMC toplantısının kripto piyasası için olumlu bir sonuç vermesi bekleniyor.
  • Fed, faiz oranı kararını bugün Türkiye saati ile saat 21.00’de açıklayacak.

  ABD Merkez Bankası (FED), faiz kararını bugün Türkiye saati ile 21.00’de açıklayacak. Beklentiler ne yönde?

  FED’in Faiz Kararı Bugün Açıklanıyor!

  Bitcoin (BTC)

  Bu yıl, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) fiyatı %73’ten fazla arttı. Bitcoin fiyat rallisi, ABD’de devam eden bankacılık krizi ve makroekonomik endişelerden kaynaklandı. Ayrıca, yaklaşan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının kripto para piyasası için olumlu bir sonuç vermesi bekleniyor.

  Fed, faiz oranı kararını bugün Türkiye saati ile saat 21.00’de kamuoyuna açıklayacak. Fed Başkanı Jerome Powell, toplantının ardından 30 dakika sonra basın toplantısında konuşacak.

  Fed Komitesi, merkez bankasının enflasyonu hedef oranı olan %13,3’e indirmeye yönelik uzun vadeli hedefini gerçekleştirmenin en iyi yolunu tartışacak. Ayrıca, bazı analistler, Fed Başkanı Powell’ın sıkılaştırma döngüsünde merakla beklenen duraklamayı açıklamamayı seçmesi halinde rallinin geçici bir darbe vurabileceğine inanıyor.

  FED’in Faiz Kararında Beklentiler

  Kripto piyasası, büyüyen bir bankacılık krizi ve borç tavanı endişeleri arasında ABD Merkez Bankası’ndan bir başka önemli faiz artırımı kararı beklerken, Bitcoin ve Ethereum ivme kazanmaya devam ediyor. Fed’in Çarşamba günkü para politikası toplantısının ardından faiz oranlarını 25 baz puan artırması ve borçlanma faiz oranlarını %5 ile %5,25 arasına yükseltmesi bekleniyor.

  Dallas Federal Rezerv Bankası eski Başkanı Robert Kaplan, ABD Federal Rezervinin sıkılaştırıcı duruşunu sürdürürken agresif faiz artırım kampanyasında “şahince bir duraklama” yapmayı düşünmesi gerektiğini öne sürüyor. Kaplan, ABD’li bölgesel bankaların hisseleri Salı günü keskin bir şekilde düşerken, bankacılık krizinin daha yeni başlıyor olabileceği konusunda uyarıyor.

  JPMorgan’ın baş piyasa stratejisti Tai Hui, ekonominin kademeli olarak yavaşladığını kabul ediyor ve 25 baz puanlık bir faiz artırımının ardından bir ara verilmesini tavsiye ediyor. Avustralya Merkez Bankası’nın geçen ay ara verdikten sonra dün yaptığı faiz artırımına atıfta bulunuyor ve Fed’in enflasyonu 2024 yılına kadar hedef oranına getirmeyi hedeflemesiyle bu yılın sonlarında faiz indirimi öngörüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler