Pazartesi, Mart 1, 2021

Fed başkanı: Bitcoin dolar için tehdit mi?

 

St. Louis Federal Rezerv Bankası başkanı James Bullard, Bitcoin’in geleceği hakkındaki görüşlerini paylaştı. Kripto paranın ABD doları için bir tehdit oluşturmadığından emin. İç Savaş’tan önce bankalar tarafından ihraç edilen çeşitli dolar versiyonlarının popüler olmamasına atıfta bulunan Bullard, aynı kaderin Bitcoin‘in başına da geleceğini tahmin ediyor.

St.Louis Fed Başkanı, Bitcoin’in Popülerliğinin Doları Tehdit Etmeyeceğini Söyledi

James Bullard, geçtiğimiz hafta CNBC ile yaptığı röportajda, tüm zamanların en yüksek fiyatları ile birlikte Bitcoin’e artan ilginin dünyanın rezerv para birimi olarak ABD doları için bir tehdit oluşturmadığını söyledi. Bullard, 2008 yılından beri St. Louis Federal Rezerv Bankası’nın başkanı olan bir ekonomisttir.

St. Louis Fed başkanı “Bu konuda, yalnızca Fed politikalarını düşünüyorum; gördüğüm kadarıyla bu politika dolar ekonomisine dayanmaya devam edecektir”  ”diye açıkladı.

Bullard, hükümetler tarafından ihraç edilmeyen farklı kripto para birimleri kullanan yaygın finansal işlemlerle ilgili endişelerini dile getirdi.

“Dolar zaten elektronik olarak alınıp satılıyor, bu yüzden buradaki sorunun gerçekten bu olduğundan emin değilim. Sorun özel olarak çıkarılan para birimi”

Daha sonra İç Savaş’tan önceki zamana atıfta bulunarak, o zamanlar bankaların kendi para birimlerini çıkarmasının yaygın olduğunu açıkladı. Durumu  birkaç finans kuruluşlarına benzetti ve hepsinin farklı dolar markalarına sahip olduğunu açıkladı:

Hepsi birbirleriyle farklı indirimlerle ticaret yapıyorlardı ve insanlar bundan hiç hoşlanmıyordu. Sanırım aynı şey  Bitcoin ile de gerçekleşecek.

Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin ABD doları için tehdit oluşturup oluşturmadığı ile ilgili olarak Bullard, rekabetin yeni bir şey olmadığını ve yüzyıllardır var olduğunu vurguladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,144.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98