Salı, Mart 9, 2021

FCA, haberlere göre 2020’de 52 kripto işletmesini araştırıyor

Yakın geçmişte kripto para birimlerinin artan popülaritesiyle, dünyadaki birçok düzenleyici, etkisi konusunda giderek daha ihtiyatlı davranıyor. Raporlara göre, Mali Davranış Otoritesi [FCA] Yalnızca geçen yıl içinde kripto işletmeleriyle ilgili 52 soruşturma açtı. Londra merkezli hukuk bürosu RPC, düzenleyici kuralları ihlal eden veya düpedüz yasadışı olan kripto ile ilgili faaliyetler söz konusu olduğunda bunun buzdağının sadece görünen kısmı olabileceğini ortaya koydu.

RPC’nin Ortağı ve Beyaz Yaka Suçları Başkanı Sam Tate’e göre, düzenleyici kurum kaynak yetersizliğinden dolayı soruşturma yürütme konusunda zorluklarla karşılaşıyor olabilir.

Tate şunları söyledi:

“FCA şu anda doyma noktasına ulaştıysa ve yılda yalnızca 50-60 kripto para birimi vakasıyla ilgilenebiliyorsa, mevcut kripto para çılgınlığı düzeldikten sonra daha çok kripto vakasıyla ilgilenebilir.”

FCA’nın bu eylemi, “yanlış satış patlaması, baskıyla satış ve düpedüz dolandırıcılık” nedeniyle başlatıldı. Kripto piyasasının ivme kazanmasıyla birlikte, kripto para birimlerinin ilgisi ve promosyonu arttı ve FCA, dijital varlıklar pazarına daha fazla katılımcı girdikçe kullanıcıları korumayı amaçlıyor.

Benzer bir kayda göre, FCA daha önce Ekim ayında kripto türevlerinin perakende yatırımcılara satışının yasaklandığını duyurmuştu. Düzenleyici kurum, 53 milyon Sterlin’i önleyebileceklerine inanıyor [$73.6 million] kripto bağlantılı türevlerde perakende yatırımcıların kayıplarında.

Birleşik Krallık düzenleyicisi ayrıca, mevcut kripto işletmeleri için bir “geçici kayıt rejimi” uyguladı ve başarısızlıkla “FCA’nın cezai ve sivil icra yetkilerine tabi olma riskiyle karşı karşıya kalacaklar” dedi

Tate ayrıca,

FCA’nın kendi araştırması, kriptolara yapılan perakende yatırımının artık küçük bir kumar oynamaya istekli gençlerle sınırlı olmadığını gösteriyor. Yatırım, eski bir demografik grup arasında artıyor, birçoğu bunu uzun vadeli tasarruf planlarının bir parçası olarak yapıyor ve birçoğu sahip oldukları kripto varlıkların değerindeki düşüşten korunduklarını düşünüyor. Bu, ciddi bir tüketici hasarı ve hayal kırıklığı tarifi gibi görünüyor. ”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 53,884.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.36
  THYAO.IS₺14.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.56
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.03