Çarşamba, Ocak 20, 2021

R3 Ceo’su: Facebook’un Libra Tanıtımı Aptalcaydı! Libra Satın Al ?

Libra satın al

Blockchain firması R3 CEO’su, Facebook ‘un henüz piyasaya sürülmemiş Libra stablecoin’inin tanıtımını aptalca bulduğunu dile getirdi. Bu açıklama Libra piyasaya çıktıktan sonra ” Libra Satın al “emirlerini nasıl etkileyecek ?

Facebook ‘un Libra stablecoin Şüphecilik ile çevreleyen David Rutter, Geçtiğimiz yaz yapılan libra tanıtımının “Aptalca” olduğunu söyledi.

Facebook’un Kripto para projesine yönelik geleneksel firmalardan ve regülatörlerden tepkiler gelmeye devam ederken , Bu sefer Blockchain sektörünün içinden birindenden, David Rutter’den tepki geldiği görülmekte. Facebook ‘un yaptığı duyuru ile finansal regülatörlerin işlerini hızlandırdığını ve Kripto para ile Blockchain sektörüne daha çok baskı yapmaya başladığını belirten R3 Ceo’su, Mark Zuckerberg’in yaptığının hatalı olduğunu dile getirdi:

Facebook’un Kendi kripto parasını bir kaç itibarı para ile endekslemeyi hedefledigini fark ettiğiniz zaman, gerçek dünyaya ait paraların o kadar basit olmadığını ona anlatmaya çalıştık. Bu düşünce gerçekten çok masumca.

Facebook’un bunu duyurma şeklini eleştiren ve çok fazla ülkenin tepkisinin çekildiğini dile getiren Ritter, Projenin daha sessiz bir şekilde ilerlemesi durumunda belki bu kadar tepki çekmeyeceğinin altını çizdi.

Libra Satın al Emri nasıl verilir ?

Facebook tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Libra Satın al Emri verebilmek için 2020 yılının ikinci yarısını beklemek zorundayız. Bu süre içinde Libra teknik olarak tamamen hazır duruma geldiğinde , Calibra cüzdanı kullanıma açılacak ve artık idari para birimleri üzerinden, Libra satın alma işlemi gerçekleştirilebilecek.

Libra satın alma ve kullanmak için Facebook kullanıcısı olmak da şart değil. Facebook tarafından yapılan anlaşma sayesinde PayPal ve Coinbase gibi firmalar üzerinden de Libra satın al emri vermek mümkün olacak.

Libra para birimi neden tercih edilmeli? Neden herkes karşı çıkıyor?

Yeni para birimini destekleyen firmalar arasında Uber, Spotify, Mastercard, eBay ve Vodafone gibi isimler yer alıyor. Ayrıca daha piyasaya çıkmadan , Libra’yı ödeme sistemlerine dahil edeceklerini belirten otuza yakın firma bulunuyor. Libra’nın genel kullanıma açılmasının ardından hızlı bir şekilde on binlerce firma ve tüm Facebook kullanıcıları tarafından benimsenmesi ve kullanılması bekleniyor. Bu sayede Facebook, e-ticaret sistemi dahilinde Instagram, Facebook ve WhatsApp üzerinden kullanıcılarına, Libra Satın al işlemini gerçekleştirtmeyi hedefliyor.

Libra’nın getirisi sadece e-ticaret sistemlerinde alternatif bir para birimi olmaktan çok uzak. Uzay çağında olduğumuz bugün dahi hala yeterli bankacılık altyapılarına sahip olmayan ülkeler bulunuyor. Libra sayesinde bu ülkelerde yaşayanlar da internet bağlantısı olduğu sürece, para transferi yaparak alışveriş yapabilecekler. Hatta tıpkı geleneksel bankacılık sistemlerindeki gibi, kendi paralarını da cüzdanlarında saklayabilecekler. Özellikle ülkeler arası para transferlerinde Libra, diğer tüm alternatiflere göre çok daha ucuz olacak.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberleri ‘ni Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.82
  THYAO.IS₺13.25
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.04
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.25