Çarşamba, Ocak 27, 2021

Facebook Libra’nın lansman tarihi açıklandı!

Facebook tarafından geliştirilen kripto para birimiyle ilgili uzun sessizlik kırıldı. Duyuruya göre Libra, Ocak 2021’de piyasaya sürülebilir.

Financial Times tarafından 27 Kasım’da yayınlanan rapora göre, Küresel finansal düzenleyiciler tarafından bir yıldan fazla süren incelemenin ardından, Libra, ABD dolarına endeksli bir stabilcoin olarak piyasaya sürülecek.

Libra projesine katılan üç kişiye atıfta bulunan Financial Times, Gelecekte Libra’nın değerini destekleyen varlık sepetine daha fazla fiat para ekleyeceğini belirtti.

Ocak ayında gerçekleşmesi beklenen lansman süreci hakkında kesin bir tarih yok. Libra Derneği’nin tarihi netleştirmek için bir ödeme hizmeti olarak çalışması için İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu (FINMA) tarafından düzenleyici onay alması önemlidir.

FINMA sözcüsü Ocak 2021’de Libra çıkarma olasılığı hakkında yorum yapmayı reddetti. Temsilci, Libra ile ilgili bir duyuruya atıfta bulunarak, “Her zamanki uygulamasında FINMA, devam eden prosedür hakkında veya ne zaman tamamlanacağı hakkında spekülasyon yapmıyor” dedi.

Libra Derneği, Daha fazla bilgi isteyen habercilere yayınlanıncaya kadar yanıt vermeyeceğini söyledi.

Libra Derneği Haziran 2019’da kuruldu; PayPal ve MasterCard gibi bir dizi üye şirketin projeden ayrılmasına neden olan ayrıntılı bir inceleme sürecine tabi tutuldu. Libra para birimi sepeti başlangıçta ABD doları, Euro, Japon yeni, İngiliz sterlini ve Singapur doları dahil olmak üzere çeşitli fiat para birimlerini içerecektir.

Financial Times’a göre birkaç Libra üyesi, HSBC baş hukuk görevlisi Stuart Levey’in CEO olarak atanmasının Libra projesi için bir dönüm noktası olduğuna inanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,545.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34