Cumartesi, Ocak 23, 2021

Facebook kripto para projesi Libra’da “Teknik Yönlendirme Komitesi” Oluşturdu!

Facebook kripto para birimi projesi Libra, bir teknik yönlendirme komitesi oluşturdu.

Libra Derneği, stablecoin projesinin gelişimini denetlemek için 5 üyeden oluşan bir “Teknik Yönlendirme Komitesi” kurduğunu açıkladı.

Facebook kripto para projesi
Facebook kripto para projesi

Komitede Kimler Var?

Libra Derneği’nin oluşturduğu komitede Anchorage kurucu ortağı Diogo Monica, Calibra çekirdek ürün lideri George Cabrera, Bison Trails kurucusu ve CEO’su Joe Lallouz, Union Square Ventures ortağı Nick Grossman ve bir insani yardım kuruluşu olan Mercy Corps’un teknoloji direktörü Ric Shreves yer alıyor.

Bahsi geçen yeni komite; Libra ağı için teknik yol haritasını yönlendirecek ve ana ağ lansmanına doğru ilerlerken kod tabanı gelişimine rehberlik edecek. Yapılan açıklamalara göre bunların yılın ilerleyen zamanlarında yapılması planlanıyor.

5 üyeli grup ayrıca bu yılın ilk çeyreğinde “açık kaynak topluluğunun ağda teknik değişiklikler önerebileceği süreci ve bu teklifleri değerlendirmek için şeffaf bir süreci” içerecek teknik bir yönetim çerçevesi yayınlayacak.

Libra geçtiğimiz Haziran ayında, bankacılığa hizmet etme ve dünya çapında düşük ücretli para transferlerini kolaylaştırma çabası olarak kamuoyuna lanse edildi. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçen yılın sonlarında yaptığı röportajda, Libra’nın bu yılın sonuna kadar başlamasının planlandığını ifade etmişti. Ancak karşılaştığı düzenleyici incelemelerin Libra’nın başlatılmasını geciktirebileceğini ifade etti.

Facebook Kripto Para Projesi Hakkında Zuckerberg Konuştu!

Facebook kripto para projesi Libra Hakkında Mark Zuckerberg yaptığı son açıklamalarda, 10 yıllık hedeflerini açıklamış ve bu konuşmasında Libra ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39