Salı, Nisan 20, 2021

Facebook Kripto Para Birimi Libra Hükümetleri Korkuttu!

Facebook Kripto Para Birimi Libra – Sanal dünyanın devi Facebook‘un uzun zamandır merakla beklenen ve adı belli olmayan kripto para projesi sonunda tüm dünyaya sunuldu ve büyük bir heyecan ve aynı zamanda endişe yarattı.

Facebook Kripto Para Birimi Libra Çekincelere Sebep Oluyor!

Facebook Kripto Para Birimi Libra

Facebook kripto para birimi Libra işleri basite indirgeyecek gibi gözükse de akıllara bazı endişeleri getiriyor. Kripto paraların kara listesinde  Libra coin en üst sırada ; Libra coin kullanan herkesin devlet tarafından verilmiş kimlik numarasını talep edeceği iddia ediliyor. Facebook’un milyarlarca kişinin kimlik numarasına elde etmesi ve ödeme sisteminde bir merkez haline gelmesi fikri ise kulağa biraz korkutucu geliyor.

Devletlerin Libra’ya olan korkuları hakkındaki haberler medya dahil birçok kaynakta kendine yer buldu. The Financial Times Libra’yı “Küresel çapta bir federal rezerv eşdeğeri oluşturarak ulusların parasal egemenliğini geçersiz kılma girişiminin ötesinde” olarak değerlendirdi.

Şu anlık Libra için yasal engellemeler kaldırılsa bile, ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak sonuçlardan duyulan endişeler artmaya devam ediyor.

Facebook kripto para birimi libra

Endişe duyan bu hükümetlerden birisi olan ABD’den bazı komite yetkilileri  Facebook’a karşı Başkan Trump’ın veya Temsilciler Meclisi’nin acilen tedbir alınmasını ve bu tür projeleri durduracak kararların derhal alınmasını önerdiler.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96