EUR/USD Paritesinde gözler işte bu konuşmada! Konuşma ile birlikte küresel bazda volatilite artabilir: İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz hafta dalgalı bir seyir izleyen EURUSD paritesi haftayı 1.1841 seviyelerinde kapattı. Yeni haftaya ise bu seviyelerin yakınlarında başlayan parite bir miktar kademeli yukarı yönlü hareketler sergiliyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Euro bölgesinden gelen enflasyon verisi takip edilmişti. Gelen veriye göre Euro bölgesinde tüketici fiyat endeksi Ağustos ayında yıllık bazda -%0.2 Seviyesinde gerçekleşti. Böylelikle bölgede Avrupa Merkez Bankası’nın hedefi olan %2 ve %2’nin bir miktar altı olan enflasyon hedefinden oldukça uzak olduğu görülmüş oldu. Gün içerisine baktığımızda ekonomik takvimde veri yoğun bir gün olmadığı görülüyor.

Piyasalar TSİ 17:00’da konuşma yapması beklenen FED Başkanı Jerome Powell’ı takip edecek. Konuşma ile birlikte küresel bazda volatilite bir miktar artacaktır. Haftanın ilk işlem gününde EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.19139 – 1.19577 – 1.20104 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.18123 – 1.17577 – 1.17074 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster