Euro için ZEW ekonomik güven endeksi yükseldi! İşte Euro için önemli hedefler

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Salı günü, Türkiye’nin merkezi yönetim bütçesi Ağustos ayında 28,2 milyar TL fazla verdi. Euro Bölgesi’nde ZEW ekonomik güven endeksi Eylül ayında 64,0’dan 73,9 seviyesine yükseldi. Çarşamba ise yurt içi ve Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, dikkatler Doğu Akdeniz’deki gelişmeler üzerinde olmaya devam etti. Gün içerisinde Parite çevresinde gözlenen satış baskısının Euro’da ağırlık oluşturması ile gün sonunda çaprazın yatay hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,82 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,80 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,84, 8,86 ve 8,88 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,80 8,78 ve 8,75 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.