Pazartesi, Ocak 25, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 28.12.2020

Cuma günü Avrupa borsaları Noel tatili nedeniyle işlem görmedi. Yurt içinde ise aralık ayına ait reel sektör güven endeksleri ve kapasite kullanımı rakamları takip edildi. Reel kesim güven endeksi, aralık ayında bir önceki aya göre 2,9 puan artarak 106,8 oldu. Sektörel güven endeksleri, alt endeksleri ve değişim oranları, hizmet sektöründe %9,2, perakende ticaret sektöründe %7,8 ve inşaat sektöründe %7,2 azaldı.

TCMB Başkanı Naci Ağbal TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda para politikasıyla ilgili yaptığı sunumunda fiyat istikrarını önceleyen politikanın kararlılıkla uygulanacağını belirtti. Ağbal son çeyreğe ilişkin göstergelerin, ekonomik faaliyette güçlü bir seyre işaret ettiğini belirtti. TL varlıklarda değer kazancı sürerken, parite bu sabah 9,2411 seviyesinden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39