Cuma, Şubat 26, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 26.01.2021

Almanya’da ocak ayına ilişkin Ifo iş dünyası endeksi, ocakta 90,1 puana düşerken, koronavirüs salgınında ikinci dalgayla gelen yeni kısıtlamaların Alman ekonomisindeki toparlanmayı geçici olarak durdurmasından dolayı Alman şirketlerinin daha kötümser olduğu belirtildi. ECB Başkanı C. Lagarde, Euro Bölgesi’nde ekonomik toparlanmanın gecikebileceğini belirtti.

Yurt içinde güven endeksi ocakta Aralık 2020’ye göre, hizmet sektöründe %2,9 artarken, perakende ticaret sektöründe %0,1 ve inşaat sektöründe %5,2azaldı. İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı ocak ayında bir önceki aya göre 0,2 puan azalarak %75,4 seviyesinde gerçekleşti. Gündeme dair gelişmelerin takip edileceği günde parite bu sabah 9,0061 seviyesinden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09