Çarşamba, Ocak 20, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 23.12.2020

Almanya’nın kamu borcu, bu yılın ocak-eylül döneminde 296,4 milyar euro artış göstererek yaklaşık 2,2 trilyon euro ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Koronavirüste mutasyon endişeleri pazartesi günü Avrupa varlıkları genelinde satış baskısını artırırken, dün riskli varlıklarda toparlanma çabası ön plana çıktı.

Avrupa’da ve yurt içinde dün ekonomik veri akışı sakin seyrederken, salgın kaynaklı gelişmeler gündemdeki yerini ve önemini korumaktadır. Bugün de Euro Bölgesi ve Türkiye’de ekonomik veri akışı sakin seyredecek olup, perşembe günü gerçekleşecek olan TCMB toplantısına dair beklentiler başta Türk Lirası olmak üzere TL varlıkları genel olarak desteklemeye devam ediyor. Piyasadaki konsensüs beklentiler TCMB’nin 150 baz puan faiz artırımına gideceği yönünde şekilleniyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.90
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.82
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.22