Pazartesi, Mart 1, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 23.02.2021

Avrupa cephesinde dün Avrupa Merkez Bankası Başkanı C. Lagarde’ın söylemleri ve Almanya’da Ifo güven endeksi takip edildi. Avrupa Merkez Bankası Başkan C. Lagarde, uzun vadeli tahvil getirilerini yakından izlediklerini vurgularken, Almanya’da Ifo iş ikliminin şubat ayında iyileşme kaydettiğini açıkladı.

Yurt içinde ise reel kesim güven endeksi bir önceki aya göre 2,3 puan artarak 109,3 olarak gerçekleşirken, imalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı şubat ayında bir önceki aya göre 0,5 puan azalarak %74,9 oldu. Tahvil faizlerindeki yükseliş ve Brezilya’daki karar gelişmekte olan ülke para birimlerini baskıladı ve TL’de değer kayıplarının yaşandığı görüldü. Euro/TL kuru bu sabah 8,54’lü seviyelerden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98