Perşembe, Şubat 25, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 22.01.2021

Avrupa Merkez Bankası yılın ilk toplantısında beklentilere paralel faizlerde ve varlık alım programlarında bir değişikliğe gitmedi. Karar metninde enflasyon hedefi gerçekleşene kadar faiz oranlarının mevcut ya da daha düşük seviyelerde tutulacağına vurgu yapıldı. Başkan C. Lagarde vakalardaki artışın devam etmesi durumunda harekete geçmeye hazır olunduğunu belirtti.

Yurt içinde ise Merkez Bankası piyasa beklentilerine paralel faizlerde değişikliğe gitmezken verilen mesajlar ön plandaydı. Karar metninde sıkı duruşun uzun müddet sürdürülmesine karar verildiğini ve gerekirse ilave sıkılaştırma yapılabileceğini belirtildi.

Küresel piyasalarda öncü PMI verilerinin açıklanması beklenirken, Yurt içinde S&P’nin kararı takip edilecek. Parite bu sabah 8,9805 seviyesinden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.66
  THYAO.IS₺13.07
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.26
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.31