Perşembe, Şubat 25, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 21.01.2021

Euro Bölgesi’nde tüketici fiyat endeksi aralık ayında aylık bazda %0,3 seviyesinde açıklanırken, yıllık bazda ise %0,3 açıklanarak negatif yönde kaldı. Almanya’da ise üretici fiyatları aralık ayında beklenmedik bir şekilde yıllık bazda %0,2 yükseldi. Böylece geçen yılın ocak ayından bu yana ilk kez fiyatlarda yıllık bazda artış oldu.

Avrupa’da vaka sayıları günlük bazda rekor kırmasıyla Başbakan Angela Merkel ile eyalet liderleri kısıtlamaların süresini 14 Şubat’a genişletmede anlaştı. Yurt içinde bugün Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faizlerde değişikliğe gitmesi beklenmezken, verilecek mesajlar önemli olacak. Diğer yandan ECB’nin de toplantıda varlık alımı ve faiz oranlarında herhangi bir değişime gitmesi beklenmiyor. Parite bu sabah 9,0052 seviyesinden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.32
  THYAO.IS₺13.10
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.42