Pazar, Mart 7, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 19.02.2021

Euro Bölgesi’nde Avrupa Merkez Bankası ocak ayı para politikası toplantı tutanaklarında yeterli parasal teşviklerin sürdürülmesinin ekonomi için gerekli olduğu vurgulandı. Yurt içinde tüketici güven endeksi şubat ayında bir önceki aya göre %1,5 oranında artarak 84,5 puana yükselerek 2018 yılı ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü.

Merkez Bankası beklentilere paralel faizlerde değişikliğe gitmezken, sıkı para politikasının iç talep ve krediler üzerinde etkisinin belirginleştiğine vurgu yapıldı. Para politikası metnine %5 enflasyon hedefine kadar sıkı para politikasının kararlılıkla süreceği ifadesi girdi. Verilen mesajlar sonrası TL varlıklarında iyimser hava devam etti. Euro/TL kuru bu sabah 8,45’li seviyelerden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22