Pazar, Ocak 24, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 17.12.2020

Euro Bölgesi’nde aralık ayına ait imalat PMI endeksi 55,5’e yükselirken, hizmet PMI endeksi 47,3 seviyesinde açıklandı. Avrupa’nın en büyük ekonomisi Almanya’da hizmet PMI endeksi 46’dan 47,7’ye çıktı. Öncü imalat PMI Endeksi de kasım ayındaki 57,8’den 58,6’ya yükseldi. Ülkede halihazırda karantina uygulaması nedeniyle zor durumda olan hizmet sektöründe son önlemlerin bu zorlukları artırması bekleniyor.

Euro Bölgesinde ticaret dengesi ekim ayında, aylık 5,2 milyar euro ve yıllık 2,8 milyar euro artışla 30 milyar euroya yükseldi. Yurt içinde Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın 2021 Para ve Kur Politikası metninin sunumunda sıkı para politikası ve enflasyonla mücadele vurgusu ön plandaydı. Söylemlerin ardından TL varlıklarda toparlanma kaydedildi.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39