Perşembe, Mart 4, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 17.02.2021

Euro Bölgesi gayri safi hasılası, yılın dördüncü çeyreğinde, %0,7 olan beklentinin altında, %0,6 daralırken, 2020 yılının tümü için ekonomik daralma %5 oldu. Böylece gayri safi yurt içi hasılası hem dördüncü çeyrek hem de yılın tümü için beklentilerden daha iyi performans gösterdi. Almanya’nın en büyük ekonomisi olan Almanya’da ZEW ekonomik beklenti endeksi şubat ayında iyileştiğini ve ocak ayındaki 61,8 puandan, 71,2 puana yükseldi.

Yurt içinde yarın gerçekleşecek Merkez Bankası’nın toplantısı beklenirken, piyasa beklentileri faizlerde değişikliğe gidilmeyeceği yönünde şekilleniyor. Toplantı sonrası verilecek mesajlar piyasaların yakın takibinde olacak. Euro/TL kuru bu sabah 8,45’li seviyelerden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.54
  THYAO.IS₺15.07
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.86
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.14